Sisukord
Maailm
Tänane leht
14.03.2018
Eesti Omasid ei jäeta – minister Palo leidis endisele Rakvere abilinnapeale sooja koha (13) Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Ajateenija tulistas ennast, et saada «lahedat armi» (19) Buss jäi rongi ja tõkkepuu vahele lõksu Välismaa Trump näitas Tillersonile ust Vene ajaloolane uurib Stalini tapatöid võimude kiuste (2) KOHALIK VAADE. Kui kipud hiljaks jääma, süüdista selles maailmarahu puudumist! Arvamus Alfred Lepaotsast-Latsatas: mõtteid seoses lineaarse juubeldamisega (3) Ülle Madise: rahva raha eest udu ajamine peab lõppema (37) Juhtkiri: Trumpi ootamatu oodatud vahetus (1) Postimees 1905. aastal: Krimmist Egle Heinsar: kilo või paar Lutsu emakeelepäevaks Kultuur Sellest, miks Leonhard Lapin on oluline kunstnik Oleg Tabakovile luges ainult andekus Sport Tartu finaalipilet on arstide kätes Maadluseksootika: Epp Mäe jäi India oksjonil pika ninaga Galerii: Messi vedas Barcelona veerandfinaali ning jõudis maagilise tähiseni (1) AK Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Tartu Lõppev talv on olnud kitsede rõõmupidu. Hunt ja ilves peavad hoidma madalat profiili Priit Pullerits: õudne, kui arst poleks eestlane! (3) «Mu isamaa, mu õnn ja rõõm» kõlab sinisel, mustal ja valgel vinüülplaadil Erki Pruul: tõehetk. Kas meil on tegelikult kultuurilinnana midagi pakkuda? Esmane tutvus robotiga luuakse lasteaias Pätsu aega mäletav matemaatikaõpetaja muutis vee kaljaks ja sea lehmaks Kas panna kirss tordile või täpp i peale? Mitmes kihis kirjapanek viib meid Madagaskari saarele Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Kui kipud hiljaks jääma, süüdista selles maailmarahu puudumist!

3 min lugemist
  • Voolusageduse kahanemine jättis Mandri-Euroopas kellad taha.
  • Sageduse muutumise tõi kaasa energiakadu Kosovo ja Serbia piiril.
  • Kurja juureks on neli serblastega asutatud provintsi, kes oma arveid ei maksa.
  • 200 000 inimest pole maksnud ühtegi arvet, kuna nad ei tunnusta Kosovot riigina.
Kosovo B nime kandev elektrijaam Obiliqis riigi pealinna Priština lähistel. FOTO: VISAR KRYEZIU / AP /SCANPIX

Kui sinu tavalised hommikused toimetused käivad pliidi või mikrolaineahju esipaneelil kuvatud kella või kellraadio järgi, said hiljuti kingituseks mõned lisaminutid. Ajaga mängimises ei tasu siiski süüdistada koduseadmeid – kurja juur on peidus hoopis Kosovo iseseisvust puudutavas vaidluses.

Tellijale Tellijale

Kui märkasid hiljuti, et sinu elektroonilised seadmed näitavad teist aega kui mobiiltelefon või arvuti, pole tegu pettekujutlusega. Euroopa elektri põhivõrguettevõtete koostööorganisatsioon (ENTSO-E), mis esindab elektripakkujaid 25 Euroopa riigis, kinnitas, et elektroonilised kellad on alates jaanuari keskpaigast jäänud kuni kuus minutit taha.

Mis siis ikkagi põhjustab energiakadu? Diplomaatiliselt väljendudes läheb elekter kaotsi Serbia ja Kosovo piiril. Põhjuseks on kahe riigi poliitilised erimeelsused.

13.03.2018 15.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto