Sisukord
Uudised
Tänane leht
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega

5 min lugemist
  • Kui Soomes kuulub ametiühingutesse 85, siis Eestis ca 15 protsenti töötajatest.
  • Eestis peatunud Soome turistide arv mullu vähenes, kuid on tänavu kasvanud.
  • Soomlased tulevad Eestisse ostlema, aga ka teenuste ja meelelahutuse järele.
  • Sokos plaanib viie aasta jooksul ehitada Tallinna kesklinna uue hotelli.
Soomlane Klaus Erik Ek juhib Viru hotelli ja selle sõsarhotelli Estoriat möödunud aasta 21. juunist. FOTO: Tairo Lutter

Kuigi Eesti viimaste aastate alkoholiaktsiisi tõus on oma mõju avaldanud ka Tallinnas tegutsevate Sokose hotellide toitlustuse müügitulule, pole soome turistide huvi Eesti ja Tallinna vastu vähenenud, vaid pigem kasvab, kinnitab intervjuus Postimehele Viru hotelli ja selle sõsarhotelli Estoria juht Klaus Erik Ek.

Tellijale Tellijale

Ütlesite, et eelmisel aastal Soome külastajate arv langes seoses eesistumisega. Kas on viimastel aastatel olnud veel mingeid muutusi Eestit külastavate Soome turistide arvus ja kui palju on sellele mõju avaldanud siinne alkoholiaktsiisi tõus?

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduse keskuse aastaraportis on kirjas, et Soome turistide majutused Lätis tõusid 2017. aastal 15 protsenti. Tegelikult aga nende soomlaste hulk, kes Lätti reisivad, on kaheksa korda väiksem, kui see, kui palju Eestisse tuleb. 

See on täna veel üsna-üsna väike kasv, kuigi ka turismiarenduskeskus möönab, et mingi mõju sellel ikkagi on. Samas meie klientuuri - ehk soomlaste, kes majutuvad Viru hotellis ja Estoria hotellis -, fookuses ei ole suur alkoholi ostmine. Siin on pigem teised huvid - kultuur, toitlustus ja loodetavasti ka EV100 toob siia uusi inimesi juurde. 

Seda aastat on olnud kaks kuud, müük on meil tõusnud ja juba praegu saame öelda, et Soome turistide külastavus on võrreldes eelmise aastaga tõusnud. Meid puudutab alkoholiaktsiisi tõusus pigem see, kuidas ta meie oma maja hindasid mõjutab. Ja tegelikult on Läti piir ka puhtlogistiliselt üsna kaugel. 

10.03.2018 13.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto