Sisukord
Talisport
Tänane leht
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu

3 min lugemist
Olümpiasportlased Saskia Alusalu ja Marten Liiv uisutasid Adaveres koos kaaslastega jääovaalil sada ringi. FOTO: Margus Ansu

Kaks nädalat pärast Pyeongchangi olümpiamängude naiste ühisstardi finaali on kiiruisutaja Saskia Alusalu taas jääl. 400-meetrise Gangneungi uisuovaali asemel on uiskude all armas 250-meetrine Adavere uisuring. Eesmärk on aga sama: teha midagi Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks. Mis sobiks idülli paremini kui sõita 100 ringi koos sõbra Marten Liivaga?

Tellijale Tellijale

Kui 24. veebruaril oli Alusalu võitlemas olümpiamedali nimel, siis Adavere üritusel polegi võidusõit isegi esmatähtis. Kiiruisutamise entusiast Väino Treiman kutsub rahvast kauni kiiruisuhooajaga hüvasti jätma 100 ringi sõitmisega – ees ootab 25 kilomeetrit.

Kell läheneb poole kümnele hommikul, ent esmapilgul ei paistagi võistlusel kedagi osalevat. Koolimaja ette paigutatud auto kõlaritest kostab Koit Toome surematuid hitte, jääl teeb soojendust Saskia vanem õde Sandra. Uisutajate rõõmuks on ilmgi soodus – kui eelmisel päeval kardeti, et jää ei pruugi vastu pidada, siis murel pole alust. 

Järsku läheb koolimaja uks lahti – paari noorema uisuentusiasti kõrval astuvad stardijoone poole nii Alusalu kui Liiv.

10.03.2018 13.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto