Sisukord
Kultuur
Tänane leht
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi

2 min lugemist
Režissöör Ziad Doueiri võõrkeelsele Oscarile kandideerinud film «Solvang» FOTO: outnow.ch

Liibanoni teatakse Eestis ennekõike kui riiki, kus asub Bekaa org ja mida ei kipu esimeseks jalgrattamatka sihtkohaks valima. Liibanoni kino seevastu enamikule vaevalt midagi ütleb. Vaatamata sealse filmikunsti pikale ajaloole on rahvusvahelise menuni jõudnud käputäis filme. Rootsi «Ruudu», Venemaa «Armastuseta», Ungari «Ihust ja hingest» ning lõpuks kuldmehikese koju viinud Tšiili «Fantastilise naise» kõrval nomineeriti sel aastal parima võõrkeelse filmi Oscarile aga just Liibanonist pärit kohtudraama «Solvang».

Tellijale Tellijale

«Solvangut» kannavad tugevad rollid Adel Karamilt ja Veneetsia filmifestivalil parima näitlejana premeeritud Kamel El Bashalt. Mõlemad mehed põlevad minevikuarmide tõttu ennekõike sissepoole ega oska kogunenud pingeid muudmoodi väljendada kui rahvusluse pinnal lärmi lüües. Eks anna siit üksjagu paralleele tõmmata ka eestlastega. Milliseid, selgub filmi vaadates ja arvustust lugedes.

10.03.2018 13.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto