Sisukord
Uudised
Tänane leht
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel

9 min lugemist
FOTO: Alari Paluots

Martin Repinskil ja Tarmo Tammel kulus maaeluministritena vaid mõni nädal, et seakatkutoetusi jagav määrus «omadele» ettevõtjatele tulusamaks kirjutada. Sadu tuhandeid eurosid panid seeläbi taskusse nii otsusele salaja teed silunud keskerakondlasest seakasvataja Urmas Laht kui ka tema liitlase Teet Soormiga seotud ettevõtted.

Tellijale Tellijale

2016. aasta 19. oktoober. Tallinnas Kadriorus põllumajandus-kaubanduskoja majas istub koos isevärki ümarlaud: ühes leeris on piimalehmakasvatajad, teises seapidajad. Keset lauda on kõrges kuhjas miljonid eurod – olgugi et ülekantud tähenduses.

Nimelt on põllumehed pealinna tulnud toonase maaeluministri Urmas Kruuse (Reformierakond) ülesandel: mõeldagu välja, kuidas jagada 8,08 miljonit eurot Euroopa Komisjoni toetusi, mis viimasel hetkel Eestile eraldati ja millele riik sama palju juurde paneb.

10.03.2018 13.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto