Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale

1 min lugemist
PM 12.03.1936 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Teatavasti on nüüd Rootsi ajakirjandus avaldanud üleskutse avaliku korjanduse teostamiseks, et püstitada Narva mälestussammas, mis tuletaks meelde kuulsat 1700.a. Narva lahingut.

Uue mälestussamba avamine, mis ette nähtud käesoleva aasta sügisel, kujuneb igatahes Narvale tähtsaks sündmuseks, sest pidulikule avamisele sõidab ka kuningakoja või valitsuse esindaja rohkearvulise külaliste perega. Avamine seisab tihedalt ühenduses Narva külaliste arvuga, eriti Rootsi turistidega, kes iseäranis huvituvad kohtadest, mis seoses Rootsi ajaloo suursündmustega.

Huvitav on siinjuures märkida, kuidas Stockholmis tekkis idee Narva lahinguväljale mälestusmärk püstitada. Idee loojaks on Rootsi hoovkonna pastor Paul Nilson. See sündis järgmiselt: 1933.a. sügisel viibis pastor Nilson Narvas 3 päeva. Tutvumisel imestas pastor, et Rootsi kuningriik pole veel nimetatud lahinguväljale asjakohast mälestussammast asetanud ja lubas selle eest hoolitseda. Nüüd on töö käimas.

12.03.1936

Seotud lood
    10.03.2018 13.03.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto