Sisukord
Tallinn
Postimees
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus

3 min lugemist
  • Kogudus saab linnalt kiriku kui ka 2614 ruutmeetri suuruse krundi.
  • Tallinna toomkirik oli kunagi aadlike matmispaik.
  • Endiselt pole teada, kui palju on kirikus krüpte aadlike säilmetega.
  • Praegu on kirikus 107 aadlivappi, kunagi oli neid rohkemgi.
Vasakul on toomkiriku kantsel, paremal Eestimaa rüütelkonna esimehe privaatloož. FOTO: Tairo Lutter

Postimees käis ekskursioonil Tallinna piiskoplikus toomkirikus, mille hoone ja krundi otsustas Tallinna linnavalitsus kogudusele kinkida. Otsuse peab veel kinnitama linnavolikogu, aga tõenäosus, et eelnõu hääletatakse maha, on nullilähedane.

Tellijale Tellijale

Vanasti oli kirik ka aadlike matmispaik ja iga aadliperekond tahtis oma sarkofaagi nähtavamale kohale või jumalale ehk kirikus altarile lähemale saada. Nii ongi otse altari kõrval Eestimaa kuberneri Pontus De la Gardie ja tema naise Sofia sarkofaag. See on Tuhkru sõnul otseselt kuninglik matmispaik, sest Sofia oli Rootsi kuninga Johan III tütar.

Matmispaikadest võib lähemalt aimu saada võõrastele suletud Jüri kabelis, kuhu viib uks, mis on peidus ühe sarkofaagi taga. Nimelt on iga sarkofaagi ees kiviplaat, mis varjab treppi, mis viib sarkofaagi all olevasse matmispaika ehk krüpti.

10.03.2018 13.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto