Sisukord
Maailm
Postimees
13.03.2018
Eesti Taxify juht sundis naiskliendid relvaähvardusel autost lahkuma (10) Tamm eitab huvide konflikti (2) Majandus Tallinna Vesi võib hiigelnõude saada kolme kuu pärast Välismaa Postimees Donbassis: «Kahju, et vorm ei näe ette pükse rasedatele!» (2) Bangladeshi abitöötaja intervjuus Postimehele: kõige olulisem on kriis elus hoida Venemaad keemiarünnaku tõenäoliseks toimepanijaks nimetanud May vihastas Kremlit Arvamus Martin Ehala: sõnad «rahvusriik» ja «rahvus» on Euroopas muutunud peaaegu põlastusväärseks (29) Ahto Lobjakas: Reformierakonna uued rõivad (7) Siim Kiisler: metsanduse arengukavast peab saama ühiskondlik kokkulepe (3) Priit Pullerits: Eesti ei ole oma süsteemitu spordieluga euroopalik maa, vaid tüüpiline arenguriik (17) Juhtkiri: uus hall kardinal Twitteri avangardist (2) Postimees 1928. aastal: Pärnu ihkab ligitõmbavaks Õhtu-Euroopa suvituslinnaks Georg Merilo: Rakvere vihakombinaat või Rakvere rahu? Kultuur Muie suul, hinges kuul Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Kiasma tõstab esile Kristina Normani ja Jaanus Samma tööd Eestlaste kunst pääseb Kiasmas mõjule Galerist: Eesti kunsti ostetakse iga kuu Sport Kirgede torm Mehhiko punktikatse piirete vahel Eesti jalgpallikoondislase näitel: mida teha, kui oled piiri taga plindris? Sevilla häbistas Mourinhot ja lõpetas Manchester Unitedi eurohooaja Tartu Utoopia, mis aitaks rahvusriigi järgmise juubelini (1) Metsatööstuse spetsialistide järele on puudus Üks tont käib ringi mööda Tartut (2) Rahva lemmiku tiitli napsas juba teist aastat restoran JOP Lavastatud rahvuseepos mõjub lihtsalt ja õhuliselt Suvised teetööd peatänavatel panevad autojuhtide närvid proovile Päästeamet tunnistas Tartumaa hooldekodud tuleohutuks Satelliitsaatjatega sookured asuvad riburada koduteele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees Donbassis: «Kahju, et vorm ei näe ette pükse rasedatele!»

4 min lugemist
  • 37-aastane meedik Tatjana oli rinde lähedal ka viiendat kuud rasedana.
  • Tatjana mees Andrei oli pataljoni Donbass snaiper.
  • Sõja alguses olid kõik Ukraina armee meedikud vabatahtlikud.
  • Palju võitlejaid suri sõja alguses esmaabi puudulikkuse ja teadmatuse tõttu.
Isiklik sõjaõnn. Kui tavaliselt lõhub sõda peresid, siis vahel harva tekitab ka uusi õnnelikke peresid, nagu tulevane Tatjana ja Andrei pere. Tulevased vanemad poseerivad Postimehele oma üksuse staabis. FOTO: Liis Treimann

Ma olen näinud Donbassis sõdimas alaealisi, noori naisi, kirjanikke ja pensionäre. Sõja neljanda aasta lõpuks nägin ära ka raseda sõduri!

Tellijale Tellijale

«Veel ei tea, kumb tuleb. Mul peakski nüüd tulema teine skriining. Mina tahan tüdrukut, tema poissi,» ütleb Tatjana, sõjaväekutsungiga «Koška» (eesti keele «Emakass»). «Tema» ehk Andrei istub vaikides staabis laua taga ja kuulab raadiosidet. Andrei, kutsungiga «Dong» on samas pataljonis snaiper. Skriiningu alla peab Tatjana silmas ultraheliuuringut rasedatele.

Rinne, viimase aasta üks kuumaid kohti sõjas, jookseb meist umbes kilomeetri kaugusel. Ka sellistes oludes on võimalik pere mängida: Tatjanal ja Andreil on blindaažis omaette tuba.

12.03.2018 14.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto