Sisukord
Maailm
Postimees
13.03.2018
Eesti Taxify juht sundis naiskliendid relvaähvardusel autost lahkuma (10) Tamm eitab huvide konflikti (2) Majandus Tallinna Vesi võib hiigelnõude saada kolme kuu pärast Välismaa Postimees Donbassis: «Kahju, et vorm ei näe ette pükse rasedatele!» (2) Bangladeshi abitöötaja intervjuus Postimehele: kõige olulisem on kriis elus hoida Venemaad keemiarünnaku tõenäoliseks toimepanijaks nimetanud May vihastas Kremlit Arvamus Martin Ehala: sõnad «rahvusriik» ja «rahvus» on Euroopas muutunud peaaegu põlastusväärseks (29) Ahto Lobjakas: Reformierakonna uued rõivad (7) Siim Kiisler: metsanduse arengukavast peab saama ühiskondlik kokkulepe (3) Priit Pullerits: Eesti ei ole oma süsteemitu spordieluga euroopalik maa, vaid tüüpiline arenguriik (17) Juhtkiri: uus hall kardinal Twitteri avangardist (2) Postimees 1928. aastal: Pärnu ihkab ligitõmbavaks Õhtu-Euroopa suvituslinnaks Georg Merilo: Rakvere vihakombinaat või Rakvere rahu? Kultuur Muie suul, hinges kuul Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Kiasma tõstab esile Kristina Normani ja Jaanus Samma tööd Eestlaste kunst pääseb Kiasmas mõjule Galerist: Eesti kunsti ostetakse iga kuu Sport Kirgede torm Mehhiko punktikatse piirete vahel Eesti jalgpallikoondislase näitel: mida teha, kui oled piiri taga plindris? Sevilla häbistas Mourinhot ja lõpetas Manchester Unitedi eurohooaja Tartu Utoopia, mis aitaks rahvusriigi järgmise juubelini (1) Metsatööstuse spetsialistide järele on puudus Üks tont käib ringi mööda Tartut (2) Rahva lemmiku tiitli napsas juba teist aastat restoran JOP Lavastatud rahvuseepos mõjub lihtsalt ja õhuliselt Suvised teetööd peatänavatel panevad autojuhtide närvid proovile Päästeamet tunnistas Tartumaa hooldekodud tuleohutuks Satelliitsaatjatega sookured asuvad riburada koduteele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaad keemiarünnaku tõenäoliseks toimepanijaks nimetanud May vihastas Kremlit

5 min lugemist
  • Ministrid survestasid Theresa Mayd astuma Venemaa suhtes otsustavaid samme.
  • Venemaa saatkond Londonis hoiatas riikidevaheliste suhete rikkumise eest.
  • Endiselt jätkub Sergei Skripali kodu ja tema lähedaste haudade uurimine.
  • Briti võimud pole seni avaldanud närvigaasi täpset nime ega keemilist koostist.
Kaitseülikondades sõjaväelased eile teisaldamas sõidukit seoses Sergei ja Julia Skripali mürgitamise juhtumi uurimisega Salisburys Middle Winterslow piirkonnas. FOTO: Adrian Dennis / AFP / Scanpix

Briti peaminister Theresa May nimetas oma kõnes parlamendi alamkojas endise Vene spiooni Sergei Skripali ja tema tütre ründamist närvigaasiga põlastusväärseks sammuks, mille taga oli suure tõenäosusega Venemaa.

Tellijale Tellijale

May  andis mõista, et Skripalide mürgitamine oli kas Vene riigi otsene rünnak või on Moskva kaotanud kontrolli oma keemiarelvade üle.

«Praeguseks on selge, et Sergei Skripal ja tema tütar mürgitati sõjaväelist päritolu närvigaasiga, mis on arendatud välja Venemaal. See kuulub Novitšoki närvigaaside seeriasse,» lausus May, viidates 1970. ja 1980. aastatel Nõukogude Liidus loodud närvigaaside seeriale.

Samuti viitavat May väitel Venemaa seotusele juhtumiga varasem Moskva osalus sedalaadi rünnakutes.

12.03.2018 14.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto