Sisukord
Tänane leht
Postimees
13.03.2018
Eesti Taxify juht sundis naiskliendid relvaähvardusel autost lahkuma (10) Tamm eitab huvide konflikti (2) Majandus Tallinna Vesi võib hiigelnõude saada kolme kuu pärast Välismaa Postimees Donbassis: «Kahju, et vorm ei näe ette pükse rasedatele!» (2) Bangladeshi abitöötaja intervjuus Postimehele: kõige olulisem on kriis elus hoida Venemaad keemiarünnaku tõenäoliseks toimepanijaks nimetanud May vihastas Kremlit Arvamus Martin Ehala: sõnad «rahvusriik» ja «rahvus» on Euroopas muutunud peaaegu põlastusväärseks (29) Ahto Lobjakas: Reformierakonna uued rõivad (7) Siim Kiisler: metsanduse arengukavast peab saama ühiskondlik kokkulepe (3) Priit Pullerits: Eesti ei ole oma süsteemitu spordieluga euroopalik maa, vaid tüüpiline arenguriik (17) Juhtkiri: uus hall kardinal Twitteri avangardist (2) Postimees 1928. aastal: Pärnu ihkab ligitõmbavaks Õhtu-Euroopa suvituslinnaks Georg Merilo: Rakvere vihakombinaat või Rakvere rahu? Kultuur Muie suul, hinges kuul Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Kiasma tõstab esile Kristina Normani ja Jaanus Samma tööd Eestlaste kunst pääseb Kiasmas mõjule Galerist: Eesti kunsti ostetakse iga kuu Sport Kirgede torm Mehhiko punktikatse piirete vahel Eesti jalgpallikoondislase näitel: mida teha, kui oled piiri taga plindris? Sevilla häbistas Mourinhot ja lõpetas Manchester Unitedi eurohooaja Tartu Utoopia, mis aitaks rahvusriigi järgmise juubelini (1) Metsatööstuse spetsialistide järele on puudus Üks tont käib ringi mööda Tartut (2) Rahva lemmiku tiitli napsas juba teist aastat restoran JOP Lavastatud rahvuseepos mõjub lihtsalt ja õhuliselt Suvised teetööd peatänavatel panevad autojuhtide närvid proovile Päästeamet tunnistas Tartumaa hooldekodud tuleohutuks Satelliitsaatjatega sookured asuvad riburada koduteele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Metsatööstuse spetsialistide järele on puudus

2 min lugemist
Toomas Timmusk loodab, et metsa teemadel ei antaks hinnanguid emotsioonide põhjal, tuginemata teaduslikele uuringutele. FOTO: Kristjan Teedema

Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi nõukogu valis 7. märtsil instituudile direktori. Ametikohale kandideerisid instituudi senine direktor Toomas Timmusk ning metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetooli vanemteadur Marek Metslaid. Teises häältevoorus osutus võitjaks Toomas Timmusk, kelle arvates majandatakse praegu Eestis metsa pigem targalt. 

Tellijale Tellijale

Toomas Timmusk, millised saavad olema maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi väljavaated teie uuel ametiajal? 

Järgmise viie aasta jooksul väga suuri muutusi maaülikooli metsa- ja maaehituse õppekavades plaanis ei ole. Üldiselt jätkame õppekavade arendamisel senist tegevust ja viime selle vastavusse muutuva tööturu vajadustega. Kuna puidutööstuse sektor suureneb, siis see tingib vajaduse tulevaste puidutöötlemistehnoloogia spetsialistide järele. 

Kindlasti jätkame selles valdkonnas vastuvõttu ja arendame laboribaasi. Koos tööandjatega vaatame üle ka metsanduse bakalaureuseastme õppekavad ja suurendame nendes metsatööstuse valdkonna mahtu.

12.03.2018 14.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto