Metsatööstuse spetsialistide järele on puudus

Toomas Timmusk loodab, et metsa teemadel ei antaks hinnanguid emotsioonide põhjal, tuginemata teaduslikele uuringutele. FOTO: Kristjan Teedema

Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi nõukogu valis 7. märtsil instituudile direktori. Ametikohale kandideerisid instituudi senine direktor Toomas Timmusk ning metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetooli vanemteadur Marek Metslaid. Teises häältevoorus osutus võitjaks Toomas Timmusk, kelle arvates majandatakse praegu Eestis metsa pigem targalt. 

Tellijale Tellijale

Toomas Timmusk, millised saavad olema maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi väljavaated teie uuel ametiajal? 

Järgmise viie aasta jooksul väga suuri muutusi maaülikooli metsa- ja maaehituse õppekavades plaanis ei ole. Üldiselt jätkame õppekavade arendamisel senist tegevust ja viime selle vastavusse muutuva tööturu vajadustega. Kuna puidutööstuse sektor suureneb, siis see tingib vajaduse tulevaste puidutöötlemistehnoloogia spetsialistide järele. 

Kindlasti jätkame selles valdkonnas vastuvõttu ja arendame laboribaasi. Koos tööandjatega vaatame üle ka metsanduse bakalaureuseastme õppekavad ja suurendame nendes metsatööstuse valdkonna mahtu.

12.03.2018 14.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto