Räpane mäng oravapesas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Kas uutmoodi või vanaviisi? Igal häälel on Reformierakonna juhatuses kulla hind.
  • Eelmisel nädalal söödeti ajakirjandusse kolm libauudist Hanno Pevkuri vigadest.
  • Uus peasekretärikandidaat peab edukalt laveerima huvigruppide vahel.
  • Oravate n-ö miljoni dollari küsimus: kas Kert Valdaru on liider või mõjualune?

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi ja tulevane esimees Kaja Kallas esitlesid peasekretäriks kandideerivat Kert Valdaru eile oravapartei riigikogu fraktsiooni liikmetele.

FOTO: Erik Prozes

Kuu aega enne Reformierakonna uue juhi ja juhatuse valimisi käib mäng selle ümber, kas erakonna praegust esimeest Hanno Pevkurit edaspidi üldse juhtimise juurde lasta.

Pärast Hanno Pevkuri teadet eelmise aasta lõpus, et ta lahkub Reformierakonna esimehe kohalt, rahulikuna mõjunud oravapartei sisekliima on taas närviliseks kiskunud. Erakonna tulevase juhi Kaja Kallase jaoks saab olukorra klaarimine olema omamoodi mustkunstnikutrikk, kus üks võtmetegelasi on erakonna uus peasekretäri kandidaat Kert Valdaru.

Poliitiline võimuvõitlus on alati inetu. Eriti, kui see on erakonnasisene. Reformierakonna esimees Hanno Pevkur nägi seda kõike eelmisel nädalal toimumas tema enda peal – temast pidi jääma avalikkusele mulje kui hädavaresest, kes on kõik tuksi keeranud. Nii erakonna rahaasjad kui ka juhtimiseetika.

Kui see õnnestub, läheks Pevkuril keeruliseks, kui mitte võimatuks saada juhatuses valituks erakonna aseesimeheks. Küsimuse all võib olla isegi pääsemine oravapartei juhatusse, kus igal poolt- või vastuhäälel võib olla hääletustel kulla hind.

Tagasi üles