Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.03.2018
Eesti Omasid ei jäeta – minister Palo leidis endisele Rakvere abilinnapeale sooja koha (13) Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Ajateenija tulistas ennast, et saada «lahedat armi» (19) Buss jäi rongi ja tõkkepuu vahele lõksu Välismaa Trump näitas Tillersonile ust Vene ajaloolane uurib Stalini tapatöid võimude kiuste (2) KOHALIK VAADE. Kui kipud hiljaks jääma, süüdista selles maailmarahu puudumist! Arvamus Alfred Lepaotsast-Latsatas: mõtteid seoses lineaarse juubeldamisega (3) Ülle Madise: rahva raha eest udu ajamine peab lõppema (37) Juhtkiri: Trumpi ootamatu oodatud vahetus (1) Postimees 1905. aastal: Krimmist Egle Heinsar: kilo või paar Lutsu emakeelepäevaks Kultuur Sellest, miks Leonhard Lapin on oluline kunstnik Oleg Tabakovile luges ainult andekus Sport Tartu finaalipilet on arstide kätes Maadluseksootika: Epp Mäe jäi India oksjonil pika ninaga Galerii: Messi vedas Barcelona veerandfinaali ning jõudis maagilise tähiseni (1) AK Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Tartu Lõppev talv on olnud kitsede rõõmupidu. Hunt ja ilves peavad hoidma madalat profiili Priit Pullerits: õudne, kui arst poleks eestlane! (3) «Mu isamaa, mu õnn ja rõõm» kõlab sinisel, mustal ja valgel vinüülplaadil Erki Pruul: tõehetk. Kas meil on tegelikult kultuurilinnana midagi pakkuda? Esmane tutvus robotiga luuakse lasteaias Pätsu aega mäletav matemaatikaõpetaja muutis vee kaljaks ja sea lehmaks Kas panna kirss tordile või täpp i peale? Mitmes kihis kirjapanek viib meid Madagaskari saarele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülle Madise: rahva raha eest udu ajamine peab lõppema

5 min lugemist
  • Mõistlik riigireform on paratamatu.
  • Valgustatud monarhi ei tule.
  • Ametnikke on liiga palju, ministeeriumites vohab asendustegevus.
  • Bürokraatia kasvab, õigussegadus suureneb.
Õiguskantsler Ülle Madise. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Sõltumata sellest, kuidas keegi riigireformi mõistab, on selle sisu eristada oluline ebaolulisest, muuta segaseks ja ebamõistlikuks aetu selgeks ning vähendada riigipalgaliste arvu seal, kus inimestele vajalikku tööd ei ole, kirjutab õiguskantsler, Tartu Ülikooli professor Ülle Madise.

Tellijale Tellijale

Tegelikkus räägib paraku muust. Riigireformi sildi all on kulutatud hoomamatu hulk rahva raha struktuurikastikeste joonistamisele, seaduste ja riigieelarve üha keerulisemaks ajamisele ning asjatundmatute plaanide koostamisele. Seal, kus on vaja teenida inimesi ehk siis teha seda, mida riik tegema peab, aga tähelepanu ja raha napib.

Mõistagi on mugav ja näib ohutu koostada inimeste heaolu seisukohalt mõttetuid strateegiaid ja kavu või siis parandada pisivigu põhiseaduses ja kirjutada seadusi niisama ümber – ikka segasemaks mõistagi.

Asjatundlikkust see ei eelda, vastutust ei pea kartma ning mõni nutikam suudab end avalikkuse silmis eksperdiks jutustada. Endale töö väljamõtlemine on ammu teada tööstusharu. Kui see ei kurnaks vajaliku töö tegijaid ega maksumaksjat, võiks isegi käega lüüa.

13.03.2018 15.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto