Sisukord
Arvamus
Postimees
17.03.2018
Eesti Eesti vetes võib lebada Štšuka (7) Hülged peavad pulmi Värsked erakondade reitingud: Valitsuse toetus jätkab madallennul, oravad laineharjal (115) Välismaa Kõigi asjade esimees Xi (1) Putin jätkab heitlust Venemaa eest (6) Arvamus Juhtkiri: ainult lennukipiletist ei piisa (2) Kelli Põlendik: kongist kostab klähvimist Sigade Laht (2) Seda me olime oodanud Avo-Rein Tereping: majandusteaduse reeglid näivad olevat Toompeal tundmatud (46) Punane ehmatus (1) Võimuvaakum kestab veel EKI keelekool: veel hilisantiigis peeti vaikides lugemist suureks imeks Postimees 1998. aastal: vana naine kogus korterisse prügimäe Kultuur Eesti seikleja imeline reis ümber maailma Sport Mart Soidro: lähiaastatel keeratakse kümnevõistluse kõigi aegade edetabel kummuli Cityl Liverpooli vastu kerge eelis, ent statistika räägib teist juttu Pariisis tehakse peagi Eesti ratsutamise ajalugu AK Irene Käosaar: ei ole tagasipöördumine ju vaid lennupileti ostmine! (1) Teretulnud või mitte: Neeme Raud uuris välismaalt naasnud eestlastelt, kuidas kodumaa nad vastu võttis (1) Arheoloogiast, ajalooteadusest ja enntarvellikust esiajakäsitlusest (1) «Müüdimurdja» Kätlin Kõverik: tagasipöördujate pärast lärmavad siiski üksikud - nad on paraku emotsionaalsed ja isekad Öised rännakud, põimununa Vikerkaar loeb. Eristada, kuid sallida (3) Aja auk. Muusikaajakirjanduse surm Trullab aga jälle Eesti seikleja imeline reis ümber maailma Avo-Rein Tereping: majandusteaduse reeglid näivad olevat Toompeal tundmatud (46) Venemaalt pagenud ajakirjanik Karina Orlova: oligarhid ostavad Park Avenuel mitmekümnemiljonilisi kortereid, briti keskklass kannatab (11) Putin Music Team: Artemi Troitski kirjutab, kuidas põrus katse taastada nõukaaegset massilaulude tava (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: kui kadus tähesära Arter Filmiarvustus: «Võidusõitja ja võllaroog» on rohkem võllaroast kui võidusõitjast Kevadine kullapalavik Naine peaministriks? Enneolematu! (4) Neeme Raud: white trash ehk Ameerika valge pööbel (3) Fotolugu: kunagist inimliku jõhkruse pealinna Norilskit täidab nüüd inimlik soojus (2) Arteri suur intervjuu: Rein Kotov: filmioperaator ei taha olla mitte kaamera ees, vaid selle taga (2) Prantsuse köögil on pidu Jüri Kolk: kas sünnipäevapidusid peetakse sünnipäevalaste või külaliste rõõmuks? Toidukoha arvustus: Fiist saab filigraanse fiilingu Galerii: Vaata, need on kõige olulisemad uudismudelid Genfi autonäituselt! VIDEO: Külma veega poole nooremaks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Kolk: kas sünnipäevapidusid peetakse sünnipäevalaste või külaliste rõõmuks?

3 min lugemist
  • Iga sünnipäev on seda toredam, mida rohkem välditakse ülepingutamist.
Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

Minu arvates ei maksa lähtuda eeldusest, et sünnipäevalapsel on eesõigus. Vastupidi, tema asi on sebida, muretseda, korraldada. Lõpuks, kui pidu käib, peab ta kogu selle märuli keskel leidma aega kõigi jaoks.

Tellijale Tellijale

Miks peetakse sünnipäevapidusid, kas sünnipäevalaste või külaliste rõõmuks? Jäägu see vastamata, aga minu arvates ei maksa lähtuda eeldusest, et sünnipäevalapsel on eesõigus. Vastupidi, tema asi on sebida, muretseda, korraldada, vaadata, et ta sõbrad, kes omavahel hästi läbi ei saa, riidu kiskuma ei hakkaks, leida koht, mis sobib kõigile, valmistada ette kõigiga arvestav menüü, mõelda eri alkohoolsetele ja esimestele jookidele (ei tahaks neid defineerida alkoholi kaudu (mittealkohoolsed) ega öelda nende kohta ka teised joogid).

Lõpuks, kui pidu käib, peab ta olema kogu selle märuli keskel, leidma aega kõigi jaoks, naeratama kõigile ja istutama igaühesse veendumuse, et just tema on oodatud, kõige kallim külaline. Väga ränk ülesanne igaühele, kes ei ole just supertalent suhtlemise, organiseerimise ja mõningase minnalaskmise alal.

16.03.2018 19.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto