Jüri Kolk: kas sünnipäevapidusid peetakse sünnipäevalaste või külaliste rõõmuks?

Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

Minu arvates ei maksa lähtuda eeldusest, et sünnipäevalapsel on eesõigus. Vastupidi, tema asi on sebida, muretseda, korraldada. Lõpuks, kui pidu käib, peab ta kogu selle märuli keskel leidma aega kõigi jaoks.

Tellijale Tellijale

Miks peetakse sünnipäevapidusid, kas sünnipäevalaste või külaliste rõõmuks? Jäägu see vastamata, aga minu arvates ei maksa lähtuda eeldusest, et sünnipäevalapsel on eesõigus. Vastupidi, tema asi on sebida, muretseda, korraldada, vaadata, et ta sõbrad, kes omavahel hästi läbi ei saa, riidu kiskuma ei hakkaks, leida koht, mis sobib kõigile, valmistada ette kõigiga arvestav menüü, mõelda eri alkohoolsetele ja esimestele jookidele (ei tahaks neid defineerida alkoholi kaudu (mittealkohoolsed) ega öelda nende kohta ka teised joogid).

Lõpuks, kui pidu käib, peab ta olema kogu selle märuli keskel, leidma aega kõigi jaoks, naeratama kõigile ja istutama igaühesse veendumuse, et just tema on oodatud, kõige kallim külaline. Väga ränk ülesanne igaühele, kes ei ole just supertalent suhtlemise, organiseerimise ja mõningase minnalaskmise alal.

16.03.2018 19.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto