Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.03.2018
Eesti Omasid ei jäeta – minister Palo leidis endisele Rakvere abilinnapeale sooja koha (13) Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Ajateenija tulistas ennast, et saada «lahedat armi» (19) Buss jäi rongi ja tõkkepuu vahele lõksu Välismaa Trump näitas Tillersonile ust Vene ajaloolane uurib Stalini tapatöid võimude kiuste (2) KOHALIK VAADE. Kui kipud hiljaks jääma, süüdista selles maailmarahu puudumist! Arvamus Alfred Lepaotsast-Latsatas: mõtteid seoses lineaarse juubeldamisega (3) Ülle Madise: rahva raha eest udu ajamine peab lõppema (37) Juhtkiri: Trumpi ootamatu oodatud vahetus (1) Postimees 1905. aastal: Krimmist Egle Heinsar: kilo või paar Lutsu emakeelepäevaks Kultuur Sellest, miks Leonhard Lapin on oluline kunstnik Oleg Tabakovile luges ainult andekus Sport Tartu finaalipilet on arstide kätes Maadluseksootika: Epp Mäe jäi India oksjonil pika ninaga Galerii: Messi vedas Barcelona veerandfinaali ning jõudis maagilise tähiseni (1) AK Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Tartu Lõppev talv on olnud kitsede rõõmupidu. Hunt ja ilves peavad hoidma madalat profiili Priit Pullerits: õudne, kui arst poleks eestlane! (3) «Mu isamaa, mu õnn ja rõõm» kõlab sinisel, mustal ja valgel vinüülplaadil Erki Pruul: tõehetk. Kas meil on tegelikult kultuurilinnana midagi pakkuda? Esmane tutvus robotiga luuakse lasteaias Pätsu aega mäletav matemaatikaõpetaja muutis vee kaljaks ja sea lehmaks Kas panna kirss tordile või täpp i peale? Mitmes kihis kirjapanek viib meid Madagaskari saarele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole

10 min lugemist
  • Mart Helme sõnul on IRLi liikmed üritanud neilt korduvalt siseinfot õngitseda.
  • Jaak Madisoni käest küsib EKRE juht pidevalt: «Poiss, kus ülikooliharidus on?»
  • SDE on Mart Helme hinnangul teine põhimõttekindel erakond peale EKRE.
EKRE esimees Mart Helme tervitab Eesti Vabariigi 100. aastapäeval Tallinna Vabaduse väljakule tõrvikurongkäigule kogunenuid. FOTO: Erik Prozes

Euroopa on muutumises. Seda näitavad juba Itaalia valimised, kus eliidivastased erakonnad said võidu nii paremal kui ka vasakul tiival. Olukord on samasugune ka teistes Euroopa riikides, kus Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi endine peastrateeg Steve Bannon ringi tuuritab ja senise maailmakorra kokkuvarisemisest kõneleb.

Eestis hammustab eliidivastane Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) aina suuremaid ampse ülejäänud erakondade toetusest. Seepärast ongi põhjust tõenäoliselt järgmises valimistsüklis valitsusse pretendeeriva erakonna juhilt Mart Helmelt küsida, mida ta maailma asjadest arvab.

Bannoni esinemiste kohta on Helme üht-teist lugenud. «Senine maailmakord on oma lõppjärku jõudnud ja läänemaailma sees tõusevad need jõud, mis lammutavad senist korda. Neid nimetatakse erinevalt: populistideks, radikaalideks, ksenofoobideks ja kelleks tahes,» sõnab ta.

Helme tsiteerib selle näiteks Suurbritannia kuulsat ajaloofilosoofi Arnold J. Toynbeed, kelle hinnangul ei ole Euroopa ühiskond jätkusuutlik ning meid ootavad ees väga suured vapustused, mis on kohati juba kätte jõudnud.

«Loomulikult on jõud, kes püüavad pidurit tõmmata, et vapustused liiga kiiresti ja radikaalselt aset ei leiaks. See on kahtlemata väga hea, et niisugune pidurdamise mehhanism on demokraatias olemas. Mina olen juba suhteliselt küpses eas inimene, aga ma arvan, et teieealised inimesed (ajakirjanik on 27-aastane – toim) saavad oma elu teise poole elada tänasest küllaltki erinevates oludes,» räägib ta.

Tellijale Tellijale

Euroopa on muutumises. Seda näitavad juba Itaalia valimised, kus eliidivastased erakonnad said võidu nii paremal kui ka vasakul tiival. Olukord on sarnane ka teistes Euroopa riikides, kus Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi endine peastrateeg Steve Bannon ringi tuuritab ja senise maailmakorra kokkuvarisemisest kõneleb.

Eestis hammustab eliidivastane Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) aina suuremaid ampse ülejäänud erakondade toetusest. Seepärast ongi põhjust tõenäoliselt järgmises valimistsüklis valitsusse pretendeeriva erakonna juhilt Mart Helmelt küsida, mida ta maailma asjadest arvab.

Helme tsiteerib selle näiteks ka Suurbritannia kuulsat ajaloofilosoofi Arnold J. Toynbeed, kelle hinnangul ei ole Euroopa ühiskond jätkusuutlik ning meid ootavad ees väga tõsised vapustused, mis on kohati juba kätte jõudnud.

«Loomulikult on jõud, kes püüavad pidurit tõmmata, et vapustused liiga kiiresti ja radikaalselt aset ei leiaks. See on kahtlemata väga hea, et niisugune pidurdamise mehhanism demokraatias olemas on. Mina olen juba suhteliselt küpses eas inimene, aga ma arvan, et teieealised inimesed (ajakirjanik on 27-aastane – toim) saavad oma elu teise poole elama küllaltki tänasest erinevates oludes,» räägib ta.

13.03.2018 15.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto