Sisukord
Arter
Postimees
17.03.2018
Eesti Eesti vetes võib lebada Štšuka (7) Hülged peavad pulmi Värsked erakondade reitingud: Valitsuse toetus jätkab madallennul, oravad laineharjal (115) Välismaa Kõigi asjade esimees Xi (1) Putin jätkab heitlust Venemaa eest (6) Arvamus Juhtkiri: ainult lennukipiletist ei piisa (2) Kelli Põlendik: kongist kostab klähvimist Sigade Laht (2) Seda me olime oodanud Avo-Rein Tereping: majandusteaduse reeglid näivad olevat Toompeal tundmatud (46) Punane ehmatus (1) Võimuvaakum kestab veel EKI keelekool: veel hilisantiigis peeti vaikides lugemist suureks imeks Postimees 1998. aastal: vana naine kogus korterisse prügimäe Kultuur Eesti seikleja imeline reis ümber maailma Sport Mart Soidro: lähiaastatel keeratakse kümnevõistluse kõigi aegade edetabel kummuli Cityl Liverpooli vastu kerge eelis, ent statistika räägib teist juttu Pariisis tehakse peagi Eesti ratsutamise ajalugu AK Irene Käosaar: ei ole tagasipöördumine ju vaid lennupileti ostmine! (1) Teretulnud või mitte: Neeme Raud uuris välismaalt naasnud eestlastelt, kuidas kodumaa nad vastu võttis (1) Arheoloogiast, ajalooteadusest ja enntarvellikust esiajakäsitlusest (1) «Müüdimurdja» Kätlin Kõverik: tagasipöördujate pärast lärmavad siiski üksikud - nad on paraku emotsionaalsed ja isekad Öised rännakud, põimununa Vikerkaar loeb. Eristada, kuid sallida (3) Aja auk. Muusikaajakirjanduse surm Trullab aga jälle Eesti seikleja imeline reis ümber maailma Avo-Rein Tereping: majandusteaduse reeglid näivad olevat Toompeal tundmatud (46) Venemaalt pagenud ajakirjanik Karina Orlova: oligarhid ostavad Park Avenuel mitmekümnemiljonilisi kortereid, briti keskklass kannatab (11) Putin Music Team: Artemi Troitski kirjutab, kuidas põrus katse taastada nõukaaegset massilaulude tava (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: kui kadus tähesära Arter Filmiarvustus: «Võidusõitja ja võllaroog» on rohkem võllaroast kui võidusõitjast Kevadine kullapalavik Naine peaministriks? Enneolematu! (4) Neeme Raud: white trash ehk Ameerika valge pööbel (3) Fotolugu: kunagist inimliku jõhkruse pealinna Norilskit täidab nüüd inimlik soojus (2) Arteri suur intervjuu: Rein Kotov: filmioperaator ei taha olla mitte kaamera ees, vaid selle taga (2) Prantsuse köögil on pidu Jüri Kolk: kas sünnipäevapidusid peetakse sünnipäevalaste või külaliste rõõmuks? Toidukoha arvustus: Fiist saab filigraanse fiilingu Galerii: Vaata, need on kõige olulisemad uudismudelid Genfi autonäituselt! VIDEO: Külma veega poole nooremaks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus: «Võidusõitja ja võllaroog» on rohkem võllaroast kui võidusõitjast

2 min lugemist
  • Film on jaotatud kolmeks peatükiks - esimene ehk «Gigi» on äge põnevik.
  • «Bibi» on juba rohkem suhtedraama moodi (ning seksi ja kiirusi on kohe vähem).
  • «Lilli mitte tuua» on melodraama ja sinna kaovad ka hinde punktid.
Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Belgia režissööri Michaël R Roskami filmi on PÖFFi publik juba näinud. Nende hinnangut ma ei tea, kuid IMDB kasutajate hinnang on kümnepallisüsteemis 6,5. Oleks nagu vähevõitu, kuid ma tean ka, miks. Põhjus on pikkuses – filmi väärtus kahaneb minutite kasvades. See on üsna sage probleem, sest kui režissöör on ise ka stsenarist, venib film, mis 90-minutilisena oleks täitsa hea, kahetunniseks, ja läheb maigutamiseks.

Tellijale Tellijale

Filmi tegevus toimub tänapäeva Belgias, kus võistlutel saavad tuttavaks võidusõitja Bibi (Adele Exarchopoulos) ja autoärimees Gigi (Matthias Schoenaerts). Bibi on tõepoolest võidusõitja, kuid Gigi on tegelikult pangaröövel.

Meespeaosalist kehastav Matthias Schoenaerts pole enam ammu ainult Belgia kino crème de la crème. Oleme teda näinud filmides «Päikesest pimestatud», «Taani tüdruk» ja «Punane varblane». Ta esindab mehetüüpi, keda publik praegu armastab – sportlik, hele, jahe, veidi painatud. Sama tüüpi on näiteks ka Michael Fassbender («Valgus ookeanide vahel»), Tom Hiddleston («Öine administraator») ja Tambet Tuisk («Nukumaja»).

16.03.2018 19.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto