Sisukord
Tartu
Tänane leht
16.03.2018
Eesti Advokaat valetas Swedbanki võlausaldajatele Naaber terroriseerib. Teha pole midagi (9) Hunt koera nälja pärast ei murra Magistrantuuri võib peagi pääseda ka bakalaureuseta (13) Majandus Skandaalset USA miljardäri süüdistatakse massiivses pettuses Välismaa NATO lubas brittidele abi Venemaale vastulöögi andmisel (9) Ameeriklased imetlesid eestlaste jäätõrjet ja heitsid «lolle» pomme Kahe protsendi klubi kahanes Ämari on mõeldud ennekõike rahuaja baasiks (2) KOHALIK VAADE. Raiskamistuhinasse sattunud Sloveenia peaminister astus tagasi KOHALIK VAADE. Kuidas ajakirjaniku mõrv tekitas poliitilise maavärina Arvamus Andrus Karnau: kõige kõvem seakasvataja Anu Tonts: kas tänapäeva Eesti koolis peaksid olema lugemistunnid? (4) Juhtkiri: toksiline Venemaa (24) Politoloog Vene valimistest: Putini lähikondlased tahavad talle meelehead teha Postimees 1994. aastal: nurjati suure värviliste metallide partii toimetamine Venemaalt Eestisse Kai Saks: omastehooldus vajab poliitilisi otsuseid Evelyn Kaldoja: kas Kataloonia naudib keskvõimu? (6) Kultuur «Häving»: üle hulga aja hea ja originaalne ulmefilm Saatuslik öö mõisaköögis Sport Murtud ninaga mänginud Mirkovic: hoidsin küünarnukkidest eemale Vormelimaailmas läks käima spioonisõda Eesti parim jalgrattur kaalus karjääri lõpetamist (1) Millise tee sillutab Nurger tulevaks karjääriks? Camp Noul Messi šedöövrit imetlenud Anier: ta on maailma parim! Tarbija Tehvandil rullub lahti Eesti lugu läbi tantsu Tartu Naistearst: vägistamisohvril tuleb küsida abi Soomusvägede ülem, kes asutas Tartus muusikakooli Korruptsioonis süüdi jäänud eksvallavanem Aivar Soop astus taas kohtu ette Tartlannad asuvad püüdma teist võidukarikat Veel üks Adavere kiiruisutaja püstitas MMil isikliku rekordi Elva vald peab ujula ehitamiseks head laenuvormi näitama Kunstnik kinkis maale kirjandusmuuseumile ja koolile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunstnik kinkis maale kirjandusmuuseumile ja koolile

2 min lugemist
Marju Villem andis kirjandusmuuseumi esindajaile maali üle oma ateljees Elvas. FOTO: Mari Õunapuu

​Elva kunstniku Marju Villemi arvamuse kohaselt tuleb meil oma keelt ja kultuuri väga hoida ja ka noortele edasi anda. Eesti luule süvauurijal ja pedagoogil Karl Murul (1927–2017) on kunstniku sõnul olnud selles suur osa täita. Koduriigi sajandale aastapäevale mõeldes kinkis ta kirjandusteadlase portree Eesti kirjandusmuuseumile.

Tellijale Tellijale

Õlivärvidega lõuendile jäädvustatud maalil, mis valmis Elva aukodanike näituseks aastal 2010, on professor Muru selja taga raamaturiiul. Samal ajal töötas Marju Villem edasi ka teiste piltidega ja tegi sealhulgas kirjandusteadlasest aasta jooksul teisegi, teistsuguse taustaga maali.

Selle sai kingituseks Elva gümnaasium, kus Karl Muru oli töötanud õpetajana ja pannud aluse kooli almanahhile. Kunstniku kingitusse kuulus veel kolm maali. Ühel neist on kirjandusteadlase lesk Ilme Muru, kes sealsamas koolis oli õpetaja ja õppealajuhataja, kooli direktor Arvo Mälberg ning õpetaja ja samuti giidina tegutsenud Kalev Päid.

15.03.2018 17.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto