Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.03.2018
Eesti Advokaat valetas Swedbanki võlausaldajatele Naaber terroriseerib. Teha pole midagi (9) Hunt koera nälja pärast ei murra Magistrantuuri võib peagi pääseda ka bakalaureuseta (13) Majandus Skandaalset USA miljardäri süüdistatakse massiivses pettuses Välismaa NATO lubas brittidele abi Venemaale vastulöögi andmisel (9) Ameeriklased imetlesid eestlaste jäätõrjet ja heitsid «lolle» pomme Kahe protsendi klubi kahanes Ämari on mõeldud ennekõike rahuaja baasiks (2) KOHALIK VAADE. Raiskamistuhinasse sattunud Sloveenia peaminister astus tagasi KOHALIK VAADE. Kuidas ajakirjaniku mõrv tekitas poliitilise maavärina Arvamus Andrus Karnau: kõige kõvem seakasvataja Anu Tonts: kas tänapäeva Eesti koolis peaksid olema lugemistunnid? (4) Juhtkiri: toksiline Venemaa (24) Politoloog Vene valimistest: Putini lähikondlased tahavad talle meelehead teha Postimees 1994. aastal: nurjati suure värviliste metallide partii toimetamine Venemaalt Eestisse Kai Saks: omastehooldus vajab poliitilisi otsuseid Evelyn Kaldoja: kas Kataloonia naudib keskvõimu? (6) Kultuur «Häving»: üle hulga aja hea ja originaalne ulmefilm Saatuslik öö mõisaköögis Sport Murtud ninaga mänginud Mirkovic: hoidsin küünarnukkidest eemale Vormelimaailmas läks käima spioonisõda Eesti parim jalgrattur kaalus karjääri lõpetamist (1) Millise tee sillutab Nurger tulevaks karjääriks? Camp Noul Messi šedöövrit imetlenud Anier: ta on maailma parim! Tarbija Tehvandil rullub lahti Eesti lugu läbi tantsu Tartu Naistearst: vägistamisohvril tuleb küsida abi Soomusvägede ülem, kes asutas Tartus muusikakooli Korruptsioonis süüdi jäänud eksvallavanem Aivar Soop astus taas kohtu ette Tartlannad asuvad püüdma teist võidukarikat Veel üks Adavere kiiruisutaja püstitas MMil isikliku rekordi Elva vald peab ujula ehitamiseks head laenuvormi näitama Kunstnik kinkis maale kirjandusmuuseumile ja koolile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kai Saks: omastehooldus vajab poliitilisi otsuseid

3 min lugemist
Kai Saks FOTO: Elmo Riig

Rahvaalgatuse raames jõudis 6. märtsil riigikogu täiskogule arutamiseks ettepanek «Hoolduskindlustuse loomine». Kavas oli kolm 20-minutilist ettekannet, milles esitati ülevaade olulisematest probleemidest pikaajalise hoolduse korraldamisel, Eesti olukorra võrdlusest teiste Euroopa Liidu ja OECD riikidega ning pakuti ka erinevaid lahendusi.

Tellijale Tellijale
  • Kas avaliku sektori rahastamine pikaajalisele hooldusele on Eestis praegu sobiva suurusega, vajab suurendamist või vähendamist?
  • Kui avaliku sektori rahastamine pikaajalisele hooldusele vajab suurendamist, siis mis oleks Eestile sobiv sihtmärk ja milline selle saavutamise kiirus ning kas see võiks toimuda riigieelarvest või hoolduskindlustuse kaudu?
  • Kas pikaajalise hoolduse teenuste eest tasu võtmisel on õiglane ja otstarbekas arvestada hooldust vajava inimese ja tema pereliikmete majandusliku seisuga (nii on see praegu), üksnes hooldusvajadusega inimese enese majandusliku olukorraga või peaksid teenused olema kõikidele abivajajatele saadaval vastavalt hinnatud vajadustele ühesuguse omaosalusega?
15.03.2018 17.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto