Sisukord
Autorid
Tänane leht
16.03.2018
Eesti Advokaat valetas Swedbanki võlausaldajatele Naaber terroriseerib. Teha pole midagi (9) Hunt koera nälja pärast ei murra Magistrantuuri võib peagi pääseda ka bakalaureuseta (13) Majandus Skandaalset USA miljardäri süüdistatakse massiivses pettuses Välismaa NATO lubas brittidele abi Venemaale vastulöögi andmisel (9) Ameeriklased imetlesid eestlaste jäätõrjet ja heitsid «lolle» pomme Kahe protsendi klubi kahanes Ämari on mõeldud ennekõike rahuaja baasiks (2) KOHALIK VAADE. Raiskamistuhinasse sattunud Sloveenia peaminister astus tagasi KOHALIK VAADE. Kuidas ajakirjaniku mõrv tekitas poliitilise maavärina Arvamus Andrus Karnau: kõige kõvem seakasvataja Anu Tonts: kas tänapäeva Eesti koolis peaksid olema lugemistunnid? (4) Juhtkiri: toksiline Venemaa (24) Politoloog Vene valimistest: Putini lähikondlased tahavad talle meelehead teha Postimees 1994. aastal: nurjati suure värviliste metallide partii toimetamine Venemaalt Eestisse Kai Saks: omastehooldus vajab poliitilisi otsuseid Evelyn Kaldoja: kas Kataloonia naudib keskvõimu? (6) Kultuur «Häving»: üle hulga aja hea ja originaalne ulmefilm Saatuslik öö mõisaköögis Sport Murtud ninaga mänginud Mirkovic: hoidsin küünarnukkidest eemale Vormelimaailmas läks käima spioonisõda Eesti parim jalgrattur kaalus karjääri lõpetamist (1) Millise tee sillutab Nurger tulevaks karjääriks? Camp Noul Messi šedöövrit imetlenud Anier: ta on maailma parim! Tarbija Tehvandil rullub lahti Eesti lugu läbi tantsu Tartu Naistearst: vägistamisohvril tuleb küsida abi Soomusvägede ülem, kes asutas Tartus muusikakooli Korruptsioonis süüdi jäänud eksvallavanem Aivar Soop astus taas kohtu ette Tartlannad asuvad püüdma teist võidukarikat Veel üks Adavere kiiruisutaja püstitas MMil isikliku rekordi Elva vald peab ujula ehitamiseks head laenuvormi näitama Kunstnik kinkis maale kirjandusmuuseumile ja koolile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: kõige kõvem seakasvataja

2 min lugemist
Siga. FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Urmas Laht on kõva seakasvataja. Nii iseloomustas teda üks ettevõtja. Lahe firma OÜ Markilo oli 2010. aastal Eesti kõige konkurentsivõimelisem põllumajandusettevõte. Vajangu farmis kasvatati ühe emise kohta aastas keskmiselt 29,9 põrsast. Laht ütles toona, et see on sama hea tulemus kui Taanis.

Tellijale Tellijale

Postimees kirjutas sel nädalal ühe sissevaate põllumajandustoetuste määramisse. Artikkel rääkis, et Laht suutis mõne nädalaga toetusnumbrid muuta enda ja veel mõne farmeri jaoks soodsamaks. Kui reformierakondlasest ministri Urmas Kruuse ajal koostatud määruse kavandi järgi oleks Lahe ettevõte OÜ Markilo saanud ligi 80 000 eurot toetust, siis keskerakondlaste Martin Repinski ja Tarmo Tamme ajal kasvas see 100 000 euro võrra suuremaks.

Kui see nii on, siis on Laht kasutanud oma poliitilist mõjuvõimu ministeeriumis isiklikuks rikastumiseks. See on lubamatu tegevus. Kas see on kuritegu, seda ei tea, aga kindlasti on see midagi sellist, mille puhul tuleks küsida, kuidas see sündida sai. Miks Laht hoolimata toetuste enda kasuks ringikirjutamisest ikka veel mõjuka tegelasena ministrit nõustab?

15.03.2018 17.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto