Sisukord
Auto
Postimees
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (19) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (5) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt

4 min lugemist
Aston Martin Lagonda Vision Concept. FOTO: Esta Tatrik

Maailma parim autonäitus Genfis annab suuna terveks aastaks ette. Kuid ideeautosid esitledes vaadatakse kaugemalegi tulevikku. Vaatame siis meiegi!

Tellijale Tellijale

Teel olevikust tulevikku kohtab väga palju elektrit ja muidugi väga palju SUV-e. Ja robotautosid. Elektriline robotauto näib praegu olevat tootjate suur unistus. Genfi eredalt valgustatud näitusehallis kõndides kerkis silme ette hoopis pilt öisest maanteest. Manage see silme ette – valitseb pimedus ja vaikus. Pimedus sellepärast, et robotauto ei vaja «nägemiseks» tulesid, talle näitavad teed andurid ja muu (taristu)tehnoloogia. Vaikus seetõttu, et mis häält peale rehvimüra see elektriauto ikka nii väga teeb. Aeg-ajalt vähendab üksteise sabas sõitev kolonn järsult kiirust, et infrapunaandurite märgatud hiireke üle tee lasta.

See on üsna hirmutav perspektiiv kõigile, kes veel autoga sõita armastavad. Nii mõnestki ideeautost on rool välja visatud, ekraanid küünitavad oma servad ustele, ekraane on kõikjal! Ulmelised, lakoonilised sõitjateruumid, pigem esteetilised ulmekapslid kui liikumisvahendid. Genfi näituse ideeautode esteetika meenutas mulle üha rohkem sience fiction'i isaks peetava Hugo Gernsbacki loodud ideaalmaailmu, kus elurõõmust joobnud inimesed hõljuvad propellerautodes maa ja kosmose vahel. Täiuslik tulevik, mis kunagi ei saabunud.

Elektrit on üha rohkem luksusautode klassis.

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto