Sisukord
Arvamus
Postimees
17.03.2018
Eesti Eesti vetes võib lebada Štšuka (7) Hülged peavad pulmi Värsked erakondade reitingud: Valitsuse toetus jätkab madallennul, oravad laineharjal (115) Välismaa Kõigi asjade esimees Xi (1) Putin jätkab heitlust Venemaa eest (6) Arvamus Juhtkiri: ainult lennukipiletist ei piisa (2) Kelli Põlendik: kongist kostab klähvimist Sigade Laht (2) Seda me olime oodanud Avo-Rein Tereping: majandusteaduse reeglid näivad olevat Toompeal tundmatud (46) Punane ehmatus (1) Võimuvaakum kestab veel EKI keelekool: veel hilisantiigis peeti vaikides lugemist suureks imeks Postimees 1998. aastal: vana naine kogus korterisse prügimäe Kultuur Eesti seikleja imeline reis ümber maailma Sport Mart Soidro: lähiaastatel keeratakse kümnevõistluse kõigi aegade edetabel kummuli Cityl Liverpooli vastu kerge eelis, ent statistika räägib teist juttu Pariisis tehakse peagi Eesti ratsutamise ajalugu AK Irene Käosaar: ei ole tagasipöördumine ju vaid lennupileti ostmine! (1) Teretulnud või mitte: Neeme Raud uuris välismaalt naasnud eestlastelt, kuidas kodumaa nad vastu võttis (1) Arheoloogiast, ajalooteadusest ja enntarvellikust esiajakäsitlusest (1) «Müüdimurdja» Kätlin Kõverik: tagasipöördujate pärast lärmavad siiski üksikud - nad on paraku emotsionaalsed ja isekad Öised rännakud, põimununa Vikerkaar loeb. Eristada, kuid sallida (3) Aja auk. Muusikaajakirjanduse surm Trullab aga jälle Eesti seikleja imeline reis ümber maailma Avo-Rein Tereping: majandusteaduse reeglid näivad olevat Toompeal tundmatud (46) Venemaalt pagenud ajakirjanik Karina Orlova: oligarhid ostavad Park Avenuel mitmekümnemiljonilisi kortereid, briti keskklass kannatab (11) Putin Music Team: Artemi Troitski kirjutab, kuidas põrus katse taastada nõukaaegset massilaulude tava (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: kui kadus tähesära Arter Filmiarvustus: «Võidusõitja ja võllaroog» on rohkem võllaroast kui võidusõitjast Kevadine kullapalavik Naine peaministriks? Enneolematu! (4) Neeme Raud: white trash ehk Ameerika valge pööbel (3) Fotolugu: kunagist inimliku jõhkruse pealinna Norilskit täidab nüüd inimlik soojus (2) Arteri suur intervjuu: Rein Kotov: filmioperaator ei taha olla mitte kaamera ees, vaid selle taga (2) Prantsuse köögil on pidu Jüri Kolk: kas sünnipäevapidusid peetakse sünnipäevalaste või külaliste rõõmuks? Toidukoha arvustus: Fiist saab filigraanse fiilingu Galerii: Vaata, need on kõige olulisemad uudismudelid Genfi autonäituselt! VIDEO: Külma veega poole nooremaks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Soidro: lähiaastatel keeratakse kümnevõistluse kõigi aegade edetabel kummuli

3 min lugemist
Seitsmevõistluse MM-pronks Maicel Uibo. FOTO: HANNAH MCKAY/Reuters/Scanpix

Sellest pole palju aega tagasi, kui kadunud Lembitu Kuuse tavatses murdmaasuusatamise maailmakarikaetappide ajal televaatajaid informeerida, et «meie meeste vahel käib tihe rebimine». Võitlus käis siis põhiliselt selle nimel, kes on sees (loe: punktikohal) ja kes väljas (31. kohast alates).

Tellijale Tellijale

Murdmaasuusatamisel ma hetkel rohkem ei peatuks – pole nagu põhjust –, küll aga meie teisel traditsioonilisel alal, kümnevõistlusel. Parandatagu mind, kui ma eksin, aga see on vist ainus spordiala, mis pole viimase seitsmekümne aasta jooksul kordagi madalseisus olnud. Neist nelikümmend esimest aastat möödusid Fred Kudu (1917–1988) kaitsva tiiva all.

Heino Lipu (1922–2006) puhul võime üksnes aimata, mis värvi medalitega ta Londoni ja Helsingi olümpiamängudelt koju oleks tulnud. Melbourne’is tuli Uno Palu (1933)  neljandaks ja kaks aastat hiljem Euroopa meistrivõistlustel võitis hõbemedali. Rein Aun (1940–1995) võitis Tokyo olümpiamängudel hõbemedali ja püstitas 18. juulil 1968. aastal Tartus 4387 punktiga maailmarekordi viievõistluses. Imetlege tema hirmsat seeriat: kaugushüpe 7.33; odavise 72.26; 200 meetrit 21,9; kettaheide 50.06; 1500 meetrit 4.34,5.

16.03.2018 19.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto