Sisukord
Majandus
Tänane leht
19.03.2018
Eesti Kümned vagunid ootavad roostetades oma saatust Teadlastel pole seakatku uurimiseks raha Majandus Panganduses toimusid kümne aasta suurimad muutused Eesti ettevõtjate edu Hiinas: visiitkaart võta vastu kahe käega ja poliitikast ära räägi Välismaa «Sõpradena me enam elama ei hakka, aga naabritena saame hakkama!» Putinile koguti hääli odava konservkala ja juurikatega (1) Rindel asuv küla värvis end Ukraina värvidesse (2) Arvamus Vastukaja: lugemistunnid kohustuslikuks! (2) Arved Breidaks: sünnitusmaja asendub vanadekoduga (20) Aadu Must: kaks nädalat pärast tselluloosisõja algust (55) Tea Varrak: õnneks on vaja õppida! (3) Juhtkiri: asendamatu Putin (5) Edasi 1989. aastal: rahupreemia Nõukogude juhile Kultuur Kõigil tuleb leida oma rada Psühhedeelia ja maagiline Tallinn Sport Klæbo tegi ajalugu, üks eestlane esisajas Rauno Nurger tuleb koondisse. «Olen seda väga kaua oodanud.» Balti liigas konkurentsist pudenenud Selver maksab kooliraha Kommentaar: terve mõistusega videokohtunik Tartu Uue valla sõidukite liikluskindlustuse hind tõusis lakke (1) Leedu reisisell tegi viies Tartu hotellis külma arve Greete Palgi: kas seksida tahad? (4) Rahasüsti saanud hoov vaimustab kooliperet juba enne valmimist Veikko Täär: keskeakriis kõlab vägevamalt, kui see tegelikult on Tartu poiste mäng võib igaühe eksootikasse viia Janno Zõbin: mõistkem lätlasi, aga jäägem ka idaeurooplasteks Prohveti poolik ennustus Vaata, milliseid meeleolukaid hetki jäädvustati 24. veebruaril «Eesti minutil» Tartumaal ja Jõgevamaal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Panganduses toimusid kümne aasta suurimad muutused

3 min lugemist
  • Eelmise aasta oktoobri alguses tekkis sisuliselt kaks uut panka
  • Pangajuhid on rääkinud tihedast konkurentsist kogu aeg, nüüd on see reaalsus
  • Seistme panga tulud kokku olid kokku 637 miljonit eurot
  • Seistme panga kasumid kokku olid 318 miljonit eurot
SEB panga juht Allan Parik. FOTO: Elmo Riig/Sakala/Scanpix

Kui varasem kümnend oli pangandussektoris üsna stabiilne ja igav, siis eelmisel aastal hakkas pangandusturg muutuma: vahetusid omanikud, muutusid strateegiad ja ärimudelid.

Tellijale Tellijale

«Pangandusturg muutus 2017. aastal rohkem kui kogu eelnenud kümne aasta jooksul. Oli pankade ühinemisi, ärimudelite muutusi ning spetsialiseerumisi,» ütles SEB juhatuse esimees Allan Parik.

Sisuliselt tekkis kaks uut pank, ehkki mõlemad varem sellel turul tegutsenud pankade järeltulijad. Tarbijaühistu Coop ostis koos väikelaenude pangaga Inbank ära Eesti Krediidipanga ning Nordea ja DNB pangad lõid nende Balti tütarpankade baasil uue panga Luminor.

17.03.2018 20.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto