Sisukord
NCAA
Postimees
19.03.2018
Eesti Kümned vagunid ootavad roostetades oma saatust Teadlastel pole seakatku uurimiseks raha Majandus Panganduses toimusid kümne aasta suurimad muutused Eesti ettevõtjate edu Hiinas: visiitkaart võta vastu kahe käega ja poliitikast ära räägi Välismaa «Sõpradena me enam elama ei hakka, aga naabritena saame hakkama!» Putinile koguti hääli odava konservkala ja juurikatega (1) Rindel asuv küla värvis end Ukraina värvidesse (2) Arvamus Vastukaja: lugemistunnid kohustuslikuks! (2) Arved Breidaks: sünnitusmaja asendub vanadekoduga (20) Aadu Must: kaks nädalat pärast tselluloosisõja algust (56) Tea Varrak: õnneks on vaja õppida! (3) Juhtkiri: asendamatu Putin (5) Edasi 1989. aastal: rahupreemia Nõukogude juhile Kultuur Kõigil tuleb leida oma rada Psühhedeelia ja maagiline Tallinn Sport Klæbo tegi ajalugu, üks eestlane esisajas Rauno Nurger tuleb koondisse. «Olen seda väga kaua oodanud.» Balti liigas konkurentsist pudenenud Selver maksab kooliraha Kommentaar: terve mõistusega videokohtunik Tartu Uue valla sõidukite liikluskindlustuse hind tõusis lakke (1) Leedu reisisell tegi viies Tartu hotellis külma arve Greete Palgi: kas seksida tahad? (4) Rahasüsti saanud hoov vaimustab kooliperet juba enne valmimist Veikko Täär: keskeakriis kõlab vägevamalt, kui see tegelikult on Tartu poiste mäng võib igaühe eksootikasse viia Janno Zõbin: mõistkem lätlasi, aga jäägem ka idaeurooplasteks Prohveti poolik ennustus Vaata, milliseid meeleolukaid hetki jäädvustati 24. veebruaril «Eesti minutil» Tartumaal ja Jõgevamaal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rauno Nurger tuleb koondisse. «Olen seda väga kaua oodanud.»

3 min lugemist
Rauno Nurger teab, et peab eelkõige oma füüsisega vaeva nägema, kui tahab Euroopas tipptasemel korvpalli mängida. FOTO: Sean M. Haffey/AFP

USA tippülikoolis tänavu keskmiselt 4 punkti ja 3 lauapalli mängus kogunud Rauno Nurger kinnitab, et esindab suvel esimest korda Eesti korvpallikoondist.

Tellijale Tellijale

«See, et me finaalturniiri esimeses ringis välja langesime, oli paras šokk kogu võistkonnale,» tunnistab 208-sentimeetrine keilalane, kes pidas Wichita State'i eest oma lahkumismängu juba reedel, mil NCAA finaalturniiril kaotati üllatuslikult 75:81 Marshallile.

24-aastane Nurger, kes studeerib veel viimaseid kuid sporditreeneri, -turunduse ja -mänedžeri põhitõdesid, rääkis intervjuus Postimehele nii oma ülikooliaastatest, Eestisse naasmisest kui ka eelseisvast koondisesuvest.

-Rauno, mis sind nüüd, pärast viimast korvpallihooaega Wichita State’is, veel USA-s ees ootab?

Korvpallitrennid lõppesid pärast kaotust päeva pealt ära. Võtan nüüd ühe või kaks nädalat vabaks ja seejärel hakkan uuesti siin USA-s jõusaalis põhja laduma. Ja kolme nädala pärast algavad meeskonna teiste pikkade mängijatega ka individuaalsed pallitrennid, mis kestavad kuni ülikooli lõpetamiseni ehk maikuu keskpaigani. Tahan suvel koondisse tulles olla võimalikult heas vormis.

-Eesti korvpallipublik näeb sind seega tänavu lõpuks meeste koondises debüteerimas?

Jah, kindlasti! Enam pole ühtegi põhjust, mis segaks koondisse tulemist. Tahan tulla ja näidata, millisele tasemele olen jõudnud. Ärevus on juba praegugi sees, sest olen nii kaua seda hetke oodanud, kui saan koondist esindada.

-Kas oled juba teadlik, millises rollis koondise treenerid sind näevad?

Ei, olen rääkinud vaid korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhiga. Kui umbes kuu aega tagasi kutse tuli, ütlesin talle kohe, et tulen.

17.03.2018 20.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto