L, 28.05.2022

Kaja Kallas valis Pevkuri vastaspoole

Risto Berendson
, uuriva toimetuse juht
Kaja Kallas valis Pevkuri vastaspoole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Reformierakonna fraktsiooni koosolek on läbi. Häältega 10:13 otsustati, et Hanno Pevkurit riigikogu aseesimeheks ei esitata.
Reformierakonna fraktsiooni koosolek on läbi. Häältega 10:13 otsustati, et Hanno Pevkurit riigikogu aseesimeheks ei esitata. Foto: Tairo Lutter

Reformierakonna juhiks pürgiv Kaja Kallas tegi nutika käigu, kui hülgas riigikogu aseesimehe kandidaadi valimistel Hanno Pevkuri, valides erakonna ühtsuse nimel poole, kes neli aastat tagasi kaevas innukalt auku tema peaministriks saada soovinud isale Siim Kallasele.

Hanno Pevkur 10, Kalle Laanet 13 poolthäält. Kirjalikult Pevkuri toetamisest teatanud Anne Sullingu hääl arvesse ei läinud. Ehkki seegi poleks tulemuses midagi muutnud. Sellise resultaadiga näitas siseheitlustes Reformierakonna parlamendifraktsioon eile oma erakonna lahkuvale esimehele Pevkurile kätte koha varumeeste pingil.

Ehkki fraktsiooni juhtkond – Jürgen Ligi, Maris Lauri ja Lauri Luik – oli varem otsustanud, et parlamendi asespiikri ametikohale kandideerib erakonnast vaid Pevkur, näitas fraktsioon üles eriarvamust.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles