Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: jõgesid tuleks süvendada ja õgvendada

1 min lugemist
Tänassilma jõgi FOTO: Elmo Riig / Sakala

Võrtsjärve edela rannikul asuvaid jõukamaid ja majandusliselt enamarenenud maakohti läbistavad Tännasilma ja Nuia jõed on oma jooksul mitmes kohas vesitaimedega läbi kasvanud, mistõttu ka veel vool tuntavalt takistatud. Vesi seisab kõrgel ja ujutab üle hulga ümberkaudseid heinamaid, nii et need soostuma hakkavad.

Alatine kõrge vesi raskendab heinategemist ja vähemgi kui kui vihmahoog tõstab heinamaadel niivõrd vett, et suure vaevaga kokkupandud heinasaadud ära Võrtsjärve viib.

Mitmepoolsete sooviavalduste järele korraldasid läinud suvel põlluministeeriumi maaparandusbüroo Nuia ja teedeministeeriumi sisevete büroo Tännasilma jõe loodimist ja uurimist; nendest töödest selgus, et nimetatud jõgede süvendustega käiks kaasas mõningane veevoolu takistavate jõekäänude õgvendamine. Et nende süvendus-õgvendustööde teostamisel liigvee all kannatavate heinamaade omanikud-põllumehed suurt tulu saaks, on selge. Seega võimalduksid heinamaade parandustööd, mis heinasaaki kuni kolmekordseks tõstaksid.

Soovitavate tagajärgede saavutamiseks on tarvilik, et liigvete all kannatavate heinamaade omanikud-põllumehed looks mingisuguse organisatsiooni, kelle algatusel ja korraldusel tarvilike töid oleks võimalik läbi viia. Sarnasel korral saaks ka riiklist toetust. 21.03.1925

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto