Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (9) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (5) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mari-Liisa Parder ja Indrek Sarapuu: sünnitusosakond Põlvas peab säilima

3 min lugemist
Vastsündinu. FOTO: AP/Scanpix

Facebooki grupi «Põlva sünnitusosakonna kaitseks» (PSK) eestvedajad Mari-Liisa Parder ja Indrek Sarapuu kirjutavad, et Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise põhjendamiseks kasutatavad argumendid ei pea paika.

Tellijale
  • Põlva Haigla ülemarsti Margit Rikka sõnul on Põlva haiglas ööpäev ringi valves nii kirurg, anestesioloog kui ka günekoloog. Ka lastearst ja operatsioonibrigaad on tööajal majas ja väljaspool tavatööaega koduses valves, transport on korraldatud vähemalt 30 minuti jooksul. Põlva haiglal ei ole olnud perioodi, kui lastearsti pole valves. Lisaks on ööpäev läbi sünnitusosakonnas tööl spetsialiseerunud lasteõed (igas haiglas ööpäev ringi pole). Erakorralisteks olukordadeks on olemas piisav verevaru ning kokkulepped kiiresti Tartu Verekeskusest lisavere transportimiseks.
  • Võiks kaaluda väiksemates haiglates kaaluda roteeruva süsteemi sisse seadmist, mis Põlva haiglas praegu juba osaliselt toimib. Nii arstid kui ka ämmaemandad saavad kvalifikatsiooni hoidmiseks teha vahetusi teiste haiglates. Füsioloogilise sünnituse korral on esmatähtis roll ämmaemandal, aga komplitseeritum sünnitus on meeskonnatöö.
  • Väidetakse, et Põlva haigla sünnitusosakonna tööshoidmine toimub haigla teiste teenuste arvelt. Kokku tuleb hoida investeeringutelt, personalilt, koolitustelt ja uute teenuste arendamiselt. (Maivi Parv ja Mart Einasto «Ühe raske otsuse anatoomia» PM 20.03) Samas toovad autorid selle loo lõpus välja, et sünnitusosakonna sulgemine haigla eelarvet ei vähenda.
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto