Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Raul Eamets, Tiit Tammaru: tark sisserändepoliitika Eestile

5 min lugemist
Tiit Tammaru FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Tark rändepoliitika väärtustab oskusi ja soodustab mitmekesisemat sisserännet, kirjutavad Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets ning linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru.

Tellijale

Tark sisserändepoliitika võtab arvesse nii tööturu hetkevajadusi kui pikaajalisi arenguid, sisserändajate lõimumise võimekust ja vastuvõtva ühiskonna lõimumise valmidust. Tark rändepoliitika peab ka jälgima, et meetmed jääksid Eesti põhiseaduse teenistusse ning aitaksid kaasa eesti keele ja kultuuri säilimisele läbi aegade.

Kümmekond aastat tagasi kummitas Eesti riiki rahvastiku väljavool. Kes käis ajutiselt Soomes ehitamas, kes töötas Iirimaal, kes läks päriselt Eestist ära. Kahe rahvaloenduse vahel (2000–2011) läks Eestist alaliselt minema peaaegu terve Pärnu linna jagu inimesi. Seda on suhtarvudes küll oluliselt vähem kui Lätis ja Leedus, aga absoluutarvudes on see Eestile suur kaotus.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto