Sisukord
Ilu & mood
Tänane leht
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (18) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (4) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks?

2 min lugemist
  • Kas oled piisavalt tugev karakter, et punasele mitte alla jääda?
  • Kuidas punast õigesti kanda, et tulemus poles liialt dramaatiline?
  • Läbilõige Eesti moelavadelt: Gerry Weber, Kaubamaja, Tartu Kaubamaja.

Värvidel on erinev väärtus. Must keerab energia lukku ja hall jääb igavalt neutraalseks, kuid mõni toon lajatab sellise laenguga, et seda suudavadki kanda vaid tugeva karakteriga inimesed. Saage tuttavaks – punane!

Punane on kevade kuninganna. Trendipaletil teist nii tugevat tegijat ei leidu – punane on end upsakalt kevade tähtsaimaks tegijaks kuulutanud ja temal peatuvad kõik pilgud. Kuid see ei tähenda veel, et igaüks kohe punast kandma tormaks. Vastupidi – pole olemas teist värvi, mida paljud nii kirglikult väldivad, lausa kardavad. Leidub moeloojaid, kes tunnistavad, et jumaldavad punast oma loomingus, kuid ise ei kannaks mitte kunagi. Seda on öelnud nii Valentino Garavani kui ka Tiina Talumees. Aga ega see tuline ja tujukas värv iga kandja selga sobigi. Kui lased moel oma pea segi ajada ja sisetunde tähelepanuta jätad, võib punane su lihtsalt ära süüa. Sinu punane kleit teenib tõenäoliselt komplimente, samal ajal kui sind ennast kleidi sees ei pane keegi tähelegi – aga vaevalt soovib ükski naine oma rõiva varju jääda.

Moelemmik punane, Gerry Weberi moeshow.Stilist Minni Valdmees FOTO: Meisi Volt

Kui tunned mõnel päeval, et ei soovi tähelepanu ega suhtlemist ja energianäidik on ka nullis, siis vali parem mõni teine toon. Aga kui oled võitleja loomuga ning ei kavatsegi elule alla jääda, võid muidugi selja sirgu lüüa ja ka kõige väsinumas olekus punast kanda – kindlasti saab päev sisse suurema hoo.

Armastad punast? Järelikult peitub sinus tugeva karakteriga ja kõikvõimas naine! Kaubamaja kevad Leslie Laasneri muusikalises tõlgenduses ongi ood sellistele naistele, kelle õlule väikese huumorivimkaga öeldes terve maailm toetub. Gerry Weberi Rocca al Mare kaupluse avapidu pakkus stiiliviiteid punase nüüdisaegseks kandmiseks. Punasega on lihtne üle pakkuda ja tervik liiga dramaatiliseks muuta. Kevadesse on see valik liiga vänge. Parem kasutada energiast pakatavat moe lemmiktooni sportlikus, vabas või kraadikese naiivses stilistikas. Kuid iga kostüüm saab hoopis elavama näo, kui pillata tervikusse kas või killukene punast.

Üks punane detail paneb terviku elama! Tuub Hot Mama, sportlike detailidega tumesinine pükskostüüm Taifun. FOTO: Meisi Volt

Inimesed teavad tavaliselt vaistlikult, kas punase valitsemine on neile jõukohale või mitte. Kuid keegi ei keela ka julgemaid riske võtta ja sisseharjunud turvatsoonist eredamalt särada. Algav kevad on selleks parim aeg!

FOTOD: MEISI VOLT, MAKSIM TOOME, REIN LEIB, SCANPIX

Naine kannab loomulikult punast! Evelin Võigemast esitab Leslie Laasneri hitti «Naine» Kaubamaja kevadsõul. FOTO: Maksim Toome
Seotud lood
23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto