Sisukord
Eesti
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Kohus mõistis PERHi eksjuhi Tõnis Alliku õigeks

2 min lugemist

Tallinna ringkonnakohus tühistas eile Harju maakohtu mullu 30. novembril tehtud lahendi Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) eksjuhi Tõnis Alliku süüditunnistamises ja mõistis mehe täielikult õigeks, kuid haigla endise IT-juhi Marko Kilgi suhtes jäi maakohtu süüdimõistev otsus kehtima.

Tellijale

Harju maakohtu varasem otsus mõistis Tõnis Alliku süüdi altkäemaksu võtmises selle eest, et AS Helmes tasus tema puhkusereiside eest, kuid õigeks pistise võtmises ja omastamises, mida pidid tõendama OÜ P. Dussmanni poolt kinni makstud lennukipiletid. Ringkonnakohus nõustus maakohtuga, et kuna süüdistus ei sisalda etteheidet, milles täpselt seisnes Oktoberfesti meelelahutusreis ning kes kandis väidetava meelelahutusürituste kulud, siis ei saa ka lennupileteid käsitleda hüvena soodsate otsuste tegemise eest. Lisaks ei ole kriminaalasjas kummutatud põhjendatud kahtlus, et Allik osales reisil oma ametialaste kohustuste täitmiseks.

Küll aga ei nõustunud kohus maakohtuga Alliku altkäemaksu võtmise süüdistuses. Ringkonnakohus tuvastas, et Allik ei osalenud hankekomisjonide töös, seega ei osalenud ta riigihangetel soodsate lahenduste ja otsuste tegemisel. «Olukorras, kus Alliku poolt hankemenetlustes osalemist tuvastatud ei ole, on võimatu nõustuda süüdistuse seisukohaga, et Alliku puhul pistise/altkäemaksu võtmisena on vaadeldav Helmes ASi poolt finantseeritud puhkusereisidega nõustumine ja nende vastuvõtmine vastutasuna selle eest, et ta üldiselt ja konkretiseerimata osaleb vastutava juhatuse liikmena infotehnoloogia valdkonnas selle toimimise järelvaatajana ning samuti edaspidise sujuva koostöö tagamiseks,» märgib kohus oma otsuses.

20.03.2018 22.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto