Sisukord
Tervis
Tänane leht
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (18) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (4) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased?

5 min lugemist
  • Saabus kevad ja välja sulas hunnik volte – Arter tormas kõhulihaste jahile!
  • Kas on olemas treeningut, mis oleks kiire, tõhus ja samas ka lahe teha?
  • Kuidas õigupoolest saadakse need täiuslikud Instagrami-kõhulihased?
rock'n'core treening FOTO: Sander Ilvest

Kevad on jube! Hirmuäratava kiirusega hakkab keha kaitsvate talvevammuste seest nähtavale sulama ja külmal ajal korjatud rõõmurullid lajatavad halastamatult näkku. Kuidas küll saaks endale kiiremas korras kõvad kõhulihased? Päris otseteed ei leidu, kuid keskmisest tõhusama ja lõbusama meetodi avastas Arter küll.

Tellijale Tellijale

Kõhulihaseharjutused on esimene trenniosa, millest viilitakse, kuigi trimmis kõhulihaseid tahaks endale igaüks. Miks me siis ometi luuserdame? Lihtsalt nii tüütu on! Tahaks küll, aga teha ei viitsi. Istessetõusud on lihtsad, kuid nürid – kasu tõuseb alles sadadest kordustest. Ning pingutust tunnetamata vehid niisama oma aega tuulde, pekikihi all ei tärka midagi põnevat.

Plank on kiirema keeramisega, aga raske, kurivaim. Kasu oleks minutist, kuid mõni nõrkeb juba asendit sisse võttes. Mis siis üle jääb? Jõusaaliharjutused edasijõudnutele? Neid ei jaksa keskmine kevadiselt ärganud trennihuviline üldse teha.

Kätekõverdusi ja planke miljonis erinevas variatsioonis saab nii et aitab! FOTO: Sander Ilvest
«Täitsa pekkis, mihuke trenn oli! Või noh – pekki põhimõtteliselt enam ei ole.»

Mölla trennis nagu rokk-kontserdil

Loomulikult läksid mul kõrvad kikki, kui kuulsin, et sõbrad Lätis on leiutanud treeningu, mis on energiatasemelt sama äge nagu rokk-kontserdil kargamine ja samas kõhulihastele erakordselt tõhus. Vaja uurida! Tunni nimi tõotab igatahes palju – rock’n’core ehk kõva rokkmusaga teraskõvade kõhulihasteni.

Et asjast ausat ülevaadet saada, kutsun kaasa kolleeg Madis Vaikmaa. Tema esindab enda sõnul trennihuvilist, kes seni on peamiselt mõelnud, kuidas ta saalis rassib. Praktikakonto on seni tagasihoidlik. Mina kuulun seltskonda, kelle jaoks paras annus jõutrenni on sama loomulik elu osa nagu kommid ja hommikukohv. Kuid kehakriitilisust ma õnneks ei põe. No mis seal ikka – kui taljemõõt on kolmel korral meetri peal ära käinud, siis laudsiledat kõhtu täiesti tasuta tagasi ei anta. Nii et esindame kenasti kaht äärmust, kuid mõlemal on motivatsioon laes.

Kaspars Ozoliņš on koloriitne kuju – energiat täis, kere tätoveeringutega kaetud, elava miimikaga ja oma treeningust täiesti haaratud. FOTO: Sander Ilvest

DCH Studija esindaja Kaspars Ozoliņš on koloriitne kuju – energiat täis, kere tätoveeringutega kaetud, elava miimikaga ja oma treeningust täiesti haaratud. Muusika pannakse mürtsuma ja tõesti – ei mingit malbet aeroobikabiiti ega raadiost tuttavat EDMi. Korraliku võimuga saab rokki nii palju, et maa müdiseb ja selg judiseb, ses suhtes ei peta tunni nimi küll sugugi.

«Mõtlesime selle tunni välja iseenda jaoks,» selgitab Kaspars reipalt. «Rühmatundides valitsevad ju tihtipeale naised ja treeningud olekski nagu eeskätt nende järgi loodud. Tahtsime midagi, mis oleks äge, jõuline, tõhus ja vaba tülikatest sammukombinatsioonidest, mida mehed kardavad kui keravälku.»

My Fitnessi Kristiine klubi, kus tutvustav tund toimub, on täitunud vägagi võrdõiguslikult, umbes pool seltskonnast on mehed. Aga arvata võib, et austajannade parv lendab peale õige väledalt.

rock'n'core treening - Madis Vaikmaa ja Kristina Herodes vihuvad kaasa teha nii kuidas jaksavad. Kuid mida raskem tund, seda parem kulutatud aja ning saadud tulemuse suhe! FOTO: Sander Ilvest
23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto