Sisukord
Arter
Tänane leht
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (18) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (4) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)!

6 min lugemist
  • Vaatleme viie riigi televisiooni hommikuprogramme.
  • Mida põhja poole, seda kahvatumates toonides on stuudiokujundus.
  • Mitmekeseseimad hommikukavad on Poolas ja Venemaal.
«Pytanie na šniadanie», TVP Polonia, Poola. FOTO: Foto teleekraanilt

Oleme siis hommikul voodist välja astunud parema või vasaku jalaga, sajab taevast pussnuge või mitte – televisiooni hommikuprogrammi ülesanne on vaataja tuju tõsta ja teda hetkel olulisega kurssi viia. Veetsime teleka ees viis hommikut ja saime selgeks, kuidas on kavad teistes riikides üles ehitatud.

Tellijale Tellijale

Eestis pakub ainsat hommikuprogrammi Eesti Televisioon ning «Terevisioonis» toimuv on vaatajatele – hoolimata saatejuhtide ja stuudiokujunduse muutumisest – aastatega hästi tuttavaks saanud. Kõigepealt viis minutit saatejuhtide lobisemist mõnel päevateemal, uudised igal täis- ja pooltunnil, multifilm, intervjuud otsestuudios ja kööginurgas, mõned maailmavalust kantud laulud ja ajalehtede ülevaade. Võrreldes teiste maadega on eestlaste eripäraks lisaks tihtipeale minoorsele muusikavalikule varem salvestatud telelugude puudumine, multifilmi näitamine, ajalehtede sirvimine ning mõnede parasiitsõnade, eeskätt sõna «tõepoolest» ohter kasutamine.

Et ülevaade meie kaabeltelevisiooni võrkudes leiduvatest viie riigi – Soome, Venemaa, Valgevene, Poola ja Saksamaa – hommikukavadest selgem oleks, alustame nende vaatlemist Arteri arvates uniseimast.

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto