K, 18.05.2022

Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)!

Verni Leivak
Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Pytanie na šniadanie», TVP Polonia, Poola.
«Pytanie na šniadanie», TVP Polonia, Poola. Foto: Foto teleekraanilt

Oleme siis hommikul voodist välja astunud parema või vasaku jalaga, sajab taevast pussnuge või mitte – televisiooni hommikuprogrammi ülesanne on vaataja tuju tõsta ja teda hetkel olulisega kurssi viia. Veetsime teleka ees viis hommikut ja saime selgeks, kuidas on kavad teistes riikides üles ehitatud.

Eestis pakub ainsat hommikuprogrammi Eesti Televisioon ning «Terevisioonis» toimuv on vaatajatele – hoolimata saatejuhtide ja stuudiokujunduse muutumisest – aastatega hästi tuttavaks saanud. Kõigepealt viis minutit saatejuhtide lobisemist mõnel päevateemal, uudised igal täis- ja pooltunnil, multifilm, intervjuud otsestuudios ja kööginurgas, mõned maailmavalust kantud laulud ja ajalehtede ülevaade. Võrreldes teiste maadega on eestlaste eripäraks lisaks tihtipeale minoorsele muusikavalikule varem salvestatud telelugude puudumine, multifilmi näitamine, ajalehtede sirvimine ning mõnede parasiitsõnade, eeskätt sõna «tõepoolest» ohter kasutamine.

Et ülevaade meie kaabeltelevisiooni võrkudes leiduvatest viie riigi – Soome, Venemaa, Valgevene, Poola ja Saksamaa – hommikukavadest selgem oleks, alustame nende vaatlemist Arteri arvates uniseimast.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tagasi üles