Sisukord
Majandus
Postimees
22.03.2018
Eesti Hundijahile kogunes 40 jahimeest Tänavusel Postimehe arvamusliidrite lõunal uuritakse tehisintellekti Geenidoonorlus tekitab suurt elevust Merivälja kooli direktor sattus rünnaku alla (3) Majandus Allakäik tööturul algab 40ndates Välismaa Junckeri «okseleajav» õnnitlus Putinile ärritas britte (2) KOHALIK VAADE. Venemaa jälgib huviga valimisi Mehhikos Kõik, mida teame Texase saripommitajast EL üritab võtta Salisbury suhtes kindlamat hoiakut Vene propagandat paljastav veebileht pahandas Hollandi poliitikuid (2) Arvamus Tiina Kaukvere: viisnurga õppetund (15) Jüri Allik, Kalmer Lauk: Eesti teaduse ime (1) Meelis Niinepuu: tõe terava valguse majakas kruiisilaevade kai lähedal Juhtkiri: võrdsed mängureeglid kõigile Postimees 1994. aastal: NATO laevastiku ja Vene laeva ühisõppused Barentsi merel (1) Lauri Hussar: kes tappis Elaine Herzbergi? (7) Kultuur Erik Tohvri: «Ma olen ajaviitekirjanik mitte lugeja, vaid enda aja viitmiseks» (2) Sport Laskesuusahooaja kulminatsioon: Bø proovib Fourcade’i üle kavaldada Surve alla sattunud Jose Mourinho peab võitlust oma pärandi nimel Rakvere uue muinasjutu peategelane – viis aastat Soomes töötanud Elia Lulla Postimehe video: noored mitmevõistlejad lähenevad uuele hooajale uutmoodi Tallinn Merivälja kooli direktor sattus rünnaku alla (3) Tartu Tammelinna lisandub tänavaid ja eramuid Segadus valla raha kasutamisel tõi vaidluse ja maksis ametikoha (1) Asutamisel koorikool leidis endale ruumid Aparaaditehases Meelelahutus Koomiks Sudoku

Allakäik tööturul algab 40ndates

2 min lugemist
Töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovski. FOTO: Marko Saarm / Sakala

«Ebavõrdne kohtlemine vanuse alusel on miski, mis meid kõiki kõnetab,» ütles töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovski eilsel konverentsil «Vanus on vaid number! Kas ka tööturul?». Ta lisas, et suurem osa inimesi peab elu jooksul taluma vanusepõhist diskrimineerimist.

Tellijale Tellijale

Seejuures on tervise- ja tööministri sõnul eriti veidras olukorras vanemaealised, kellel on tihti noortest raskem tööd leida. «Mitmekesisus ja sild erinevate inimeste vahel on ju see, mis ühiskonda tervikuna kirjeldab,» selgitas Ossinovski põhjust, miks on oluline palgata tööle erinevaid inimesi. Tervise- ja tööministri sõnul peaksime rõõmu tundma pikema eluea üle ja pakkuma vanematele inimestele võimalust end teostada.

«On groteskne suhtuda inimesesse, kellel on veel neljandik tööelu ees, et tiksu siin pensionini ära,» lausus Ossinovski, selgitades, et 50-aastastel inimestel on veel hulk tööaastaid ees, aga ühiskonnas on endiselt hoiak, nagu hakkaksid üle 55-aastased inimesed kohe pensionile minema.

21.03.2018 23.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto