Sisukord
Postimees
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (13) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (4) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (8) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Geenidoonorlus tekitab suurt elevust

3 min lugemist
  • Eesti geenivaramu kogub aastaga juurde 100 000 geenidoonorit.
  • Nende geenikaardi põhjal valmib raport, mis tulevikus jõuab meditsiinisüsteemi.
  • Siis on võimalik seda infot inimese ravimisel kasutada.
  • Millal see täpselt juhtub, pole teada, aga poliitikud räägivad lähiaastatest.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski andis teisipäeval avapaugu 100 000 geenidoonori kogumisaktsioonile, loovutades 6 milliliitrit verd. FOTO: Sille Annuk

Teisipäeval hakkas geenivaramu koguma uute geenidoonorite nõusolekuid, mispeale huviliste tulv registreerimiseks avatud veebilehe kinni jooksutas.

Tellijale

«See on nii tore, et huvi on nii suur!» rõõmustas eile lõunal Eesti geenivaramu teabejuht Annely Allik. «IT-osakond just vaatas, mis on kõige populaarsemad kellaajad registreerimiseks, ja võiks öelda, et igal ajahetkel on vähemalt 600–1000 inimest, kes üritavad vajutada nuppu «allkirjasta nõusolek»,» rääkis Allik. Kui veebilehel geenidoonor.ee oli registreerimine ööpäev avatud olnud, oli end registreerinud 4600 inimest. Eile õhtuks oli uusi doonoreid kogunenud juba ligi 6500.

«Me panime juba üles kaks korda võimsama serveri, kui esialgu soovitati. Serverivõimsust sai praegu just veel täiendatud ja nüüd ei tohiks veebileht enam kedagi ootele jätta,» sõnas Allik eile õhtul.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto