Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

EL üritab võtta Salisbury suhtes kindlamat hoiakut

2 min lugemist
  • Esmaspäeval sattusid Rootsi ja Baltimaad vastamisi Kreeka, Ungari ning Belgiaga.
  • Ülemkogu lõppjärelduste kavandis viidatakse Venemaa seotusele rünnakuga.
  • Teadaolevalt ei soovi London ELilt lisasanktsioone Venemaale.
  • Venemaa teatel võis keemiarünnakus osaline olla ka USA.
Salisbury rünnaku uurimise seisust annab Briti peaminister Theresa May oma ELi kolleegidele ülevaate tänasel õhtusöögil. FOTO: SIMON DAWSON / REUTERS / Scanpix

Tänasel õhtusöögil Brüsselisse ELi Ülemkogule tulnud kolleegidega annab Briti peaminister Theresa May ülevaate Salisbury keemiarünnaku uurimisest ning tõenäoliselt mõistetakse Venemaa selgesõnalisemalt hukka kui esmaspäevasel välisministrite kohtumisel.

Tellijale

Esmaspäeval Brüsselis kogunenud välisministrid aga piirdusid vaid sedastusega, et EL suhtub tõsiselt brittide väitesse, et selle eest vastutab Venemaa. Põhilise tekstilahjendajana on kohtumisruumist lekkinud infos mainitud Kreekat. Samuti olnud Venemaa suhtes mitte otseselt süüdistava hoiaku võtmise poolt näiteks Ungari ja Belgia.

Eilse eelinfo järgi püütakse täna ja homme Brüsselis toimuva ülemkogu lõppjäreldustes öelda, et EL võtab äärmiselt tõsiselt Ühendkuningriigi valitsuse hinnangut, et suure tõenäosusega vastutab Salisbury rünnaku eest Venemaa. Samuti lubab EL seista selles küsimuses kindlalt brittide selja taga.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto