Sisukord
Kirjandus
Postimees
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (19) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (5) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pro domo sua

7 min lugemist
Ajaloolane Enn Tarvel, Tallinn, 01.02.2018. FOTO: Konstantin Sednev/PM / Scanpix Baltics

Postimees avaldas oma lisas 17. märtsil Heiki Valgu ja Valter Langu sisult huvitava ning meeldivas akadeemilises vormis kirjutatud artikli «Arheoloogiast, ajalooteadusest ja enntarvellikust esiajakäsitlusest». Artikkel käsitleb soliidselt ja arusaadavalt ajaloo ja arheoloogia kui kahe lähedase sõsarteaduse vahekorda ning arheoloogilise tõlgenduse ja muinasaja uurimise metodoloogilisi probleeme. Sealjuures on artikli kirjutamise impulsina osutatud 3. märtsi Postimehes avaldatud intervjuule minuga. Vastama artiklile mõjutab niihästi kiiduväärt tava diskussioonides osaleda ja reageerida kui ka – antud juhul – artikli avaldamisele eelnev taustolukord. Asjaloo mõistmiseks on vaja seda põgusalt tutvustada.

Tellijale Tellijale

Kui artikli autorite käsituses minu intervjuus Postimehes 3. märtsil 2018 trükitud väljendused olid mitteadekvaatse sisuga ja seniilsed, nagu väidetud, siis oleks mõeldav olnud neid ignoreerida, mitte laskuda neile tähelepanu pööramise tasemele. Selle asemel alustasid Tartu Ülikooli arheoloogiakabineti juhataja vanemteadur filosoofiadoktor Heiki Valk ja Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik prof dr Valter Lang 4. märtsil elektronkirjade läkitamist Postimehe ajakirjanikule kui intervjuu autorile ning koopiatena minule. Ühtlasi pidas Valk vajalikuks lähetada oma solvumist väljendav pöördumine muuhulgas Eesti Teaduste Akadeemia presidendile ning Tartu Ülikooli humanitaarteaduse ja arheoloogia listidesse.

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto