Sisukord
Tänane leht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Justiitsminister tahab selgemaid lobireegleid

2 min lugemist
Vasakult: Teet Soorm (AS Rakvere Farmid juhatuse esimees), Urmas Laht (Eesti Tõusigade Aretusühistu nõukogu esimees ja Eesti Seakasvatajate Liidu esimees) ja Olle Horm (Atria Farmid OÜ juhataja) seakasvatajate liidu loomise järel. Eelmise aasta algusest juhib Urmas Laht ka ministeeriumi juures tegutsevat nõukoda. FOTO: Joosep Martinson

Ehkki Keskerakond on maaeluministeeriumi juures tegutsevast nõukogust rääkides eitanud igasugust huvide konflikti, ei näe koalitsioonipartnerid asja nii mustvalgelt. 

Tellijale

«Ühtpidi ei saa ministrile pahaks panna, et ta võtab sektori esindaja ametisse. Samas on see ka üllatav, kuna sektori esindajad on niigi varmad nõu andma ja ettepanekuid tegema,» lausus Kõva. «Aga igal ministril on oma käekiri.» 

Rääkides aga lobireeglite vajadusest laiemalt, siis justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) hinnangul aitavad selged reeglid korruptsiooni igal juhul ennetada. «Kavatsen korruptsiooni ennetamise nõukogus arutada lähemas tulevikus võimalikke ettepanekuid lobireeglite selgemaks reguleerimiseks Eestis,» lausus ta. 

22.03.2018 24.03.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto