K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Miks Trump nii väga Putinit armastab?

Neeme Raud
Facebook Twitter
Comments
Donald Trumpi esimene kohtumine Vladimir Putiniga (vasakul) eelmisel suvel Hamburgis G-20 tippkohtumise.
Donald Trumpi esimene kohtumine Vladimir Putiniga (vasakul) eelmisel suvel Hamburgis G-20 tippkohtumise. Foto: Carlos Barria / Reuters / Scanpix

Kõige suuremate tähtedega sõnum, mis sel nädalal Valgest Majast meediale lekkis, on: «ÄRA ÕNNITLE TEDA!» Just sellise sõnumikaardi saatsid president Trumpi julgeolekunõustajad talle teisipäeva hommikul koos igahommikuse julgeolekubriifingu materjalidega.

Osa allikaid väidab, et Trump sai selle tungiva soovituse tõesti paberil, veel residentsis olles, teised, et sõnum edastati talle telefoni teel või läks üldse kaduma.

Kuid mõistagi ei arvestanud president taas oma nõustajate arvamust. Nii et tema kõne oma residentsist Putinile Moskvasse oli ikkagi õnnitlevas toonis. Terve hulk teravaid küsimusi, mida tema abid olid palunud esitada – mürgitamine Inglismaal näiteks – jutuks ei tulnud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles