Sisukord
Arvamus
Postimees
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (19) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (5) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees

3 min lugemist
Hollandi jalgpalliklubi NAC Breda toetajad kujutavad endast üksust, mis suudab asju korraldada. Nii jalgpallistaadioni kollaseks värvida kui ka kohalikke valimisi mõjutada. FOTO: /imago/Pro Shots/Scanpix

Nädalapäevad tagasi jäi mulle sotsiaalmeedias silma Hollandi jalgpalli kõrgliigaklubi, Karol Metsa koduks oleva NAC Breda üleskutse oma kogukonnale osaleda eelseisvatel kohalikel valimistel. Seks tarbeks kutsuti kokku koguni toetajate ja fännide ümarlaud, et arutleda võimalike valimistulemuste üle ja analüüsida, milline linnavõim oleks klubile parim.

Tellijale Tellijale

Üleskutse arutelule oli tingitud segadusest, mis valitseb NAC-i koduks oleva Rat Verleghi nimelise staadioni ümber. Linnavõim ostis selle seitsme aasta eest finantsraskustesse sattunud klubilt tolle aitamiseks oma bilanssi, kuid teatas mullu, et kavatseb staadioni kolmandatele osapooltele edasi müüa. Vahepealsete aastate vältel aga määrati vutiklubile staadionil toimetamiseks rängad üüri- ja haldushinnad.

Möödunud aasta lõpus sai selgeks, et ühtki kuuest pakkujast ostukõlbulikuks ei tunnistatud. Koos investoritega pakkumises osalenud klubi  pakkumine lükati samuti tagasi. Ka fännid ja toetajad ei suutnud viit miljonit eurot „käsiraha“ kokku kraapida, ning nii jätkab Lõuna-Hollandi pärl, nagu klubi kutsutakse, linna esindamise eest hingehinna maksmist omaenda linnaisadele. Kired lõõmavad ning klubi ei pelga linnavõimule avalikult vastu astuda.

Sellist julgust ei ole ma Eestis mitte kunagi kuulnud ega näinud. Jah, minu kodulinnas Viljandis puhkes mullusügiseste valimiste eel aktiivne arutelu üldistel sporditeemadel, mis oli ennekõike kantud finantsprobleemidest ning spordirahastuse süsteemi ebakohtadest. Mida ma aga selle kohati inetuks muutunud diskussiooni juures ei näinud, oli spordiklubide endi initsiatiiv suhtlemaks omaenda inimestega, kuulamaks neid ja arutlemaks selle üle, kuidas valimistele vastu minna ning mida uuelt võimult oodata. 

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto