Sisukord
WRC
Tänane leht
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (18) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (4) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja

2 min lugemist
Sebastien Ogier Rootsis algatatud segadus sai kesta kaks MM-rallit. Neist teisel riisus sellest koore Ott Tänak. FOTO: @World/M-Sport

Rahvusvaheline Autospordiliit FIA lõi jõuga kinni Sebastien Ogier’ avatud Pandora laeka. Alates Korsika MM-rallist ei ole ajatrahvi saanud sportlastel võimalik viimaselt kiiruskatselt lisapunkte teenida.

Tellijale Tellijale

WRC-sarjas kehtis kuni Rootsi MM-rallini härrasmeeste kokkulepe, mis täitis reeglistikus haigutanud augu. Punktikatse stardijärjekorraga oli võimalik manipuleerida, kui võtta meelega ajatrahv ning saavutada niimoodi parem stardipositsioon. Meeskonnad olid aga otsustanud, et seda võimalust ei kasutata. Rootsis rebis M-Sport kokkuleppe ribadeks – Ogier oli terve nädalavahetuse virelenud lumesahamehe ametis ja üritas päästa, mis päästa annab. Viiekordne maailmameister ohverdas oma 10. koha ja ühe MM-punkti, startis viimase WRC-masinana ja sai katsel teise aja ehk neli lisasilma.

Ogier’ käitumine meelitas halvale teele ka teisi: Mehhiko rallil kasutasid sama trikki Ott Tänak ja Thierry Neuville, kes teenisid vastavalt viis ja kolm lisapunkti. FIA-le ja MM-sarja korraldajatele säärane käitumine mõistagi ei meeldi, sest esiteks lööb see sassi punktikatselt toodetava teleülekande toimimise ja teiseks tõmbab tähelepanu eemale liidri finišilt ehk veel šampuse pritsimise eel ei saa välja kuulutada MMi ametlikku punktitabelit.

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto