K, 18.05.2022

Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel

Merili Luuk
Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oxfordi ülikooli meeskond Boat Race'i eel treenimas
Oxfordi ülikooli meeskond Boat Race'i eel treenimas Foto: John Walton/PA Wire/PA Images

163 aastat on sajad tuhanded britid kogunenud ühel märtsikuu laupäeval Londonis Thamesi jõe kaldale, et elada kaasa kahe maineka ülikooli elegantsele kukepoksile sõudepaatidel. Oxfordi ja Cambridge’i vahelisel ajaloolisel kaheksapaatide sõudmisvõistlusel on ka sel laupäeval võistkondadel selg vastu seina – on üks sõit ning valikus kas võit või kaotus.

Kaks aastat tagasi Oxfordi naiskonnaga Boat Race’i võitnud eestlanna Elo Luik mäletab vastutustunnet imehästi, kuid sama magusalt on meeles ka võit. «Igal aastal saame kokku ja tähistame. Oxford Blue (just nõnda kutsutakse osalevat paatkonda- toim) staatus jääb eluks ajaks ja seda peetakse au sees nii sõudemaailmas kui mujal,» räägib Luik ning lisab, et tööintervjuudelgi pannakse just seda klauslit CV-s esimesena tähele.

Võistluse nimel antakse endast kõik. Hooajaks põhja ladumisega alustatakse tavaliselt juba septembris, hooaeg ise algab oktoobris. Kuus päeva nädalas, kaks korda päevas, kõik vaid ühe sõidu nimel, et igipõline rivaal 6,8 km pikkusel rajal alistada.  Ka tähelepanu pole väike.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tagasi üles