Sisukord
Sõudmine
Tänane leht
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (18) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (4) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel

3 min lugemist
Oxfordi ülikooli meeskond Boat Race'i eel treenimas FOTO: John Walton/PA Wire/PA Images

163 aastat on sajad tuhanded britid kogunenud ühel märtsikuu laupäeval Londonis Thamesi jõe kaldale, et elada kaasa kahe maineka ülikooli elegantsele kukepoksile sõudepaatidel. Oxfordi ja Cambridge’i vahelisel ajaloolisel kaheksapaatide sõudmisvõistlusel on ka sel laupäeval võistkondadel selg vastu seina – on üks sõit ning valikus kas võit või kaotus.

Tellijale Tellijale

Kaks aastat tagasi Oxfordi naiskonnaga Boat Race’i võitnud eestlanna Elo Luik mäletab vastutustunnet imehästi, kuid sama magusalt on meeles ka võit. «Igal aastal saame kokku ja tähistame. Oxford Blue (just nõnda kutsutakse osalevat paatkonda- toim) staatus jääb eluks ajaks ja seda peetakse au sees nii sõudemaailmas kui mujal,» räägib Luik ning lisab, et tööintervjuudelgi pannakse just seda klauslit CV-s esimesena tähele.

Võistluse nimel antakse endast kõik. Hooajaks põhja ladumisega alustatakse tavaliselt juba septembris, hooaeg ise algab oktoobris. Kuus päeva nädalas, kaks korda päevas, kõik vaid ühe sõidu nimel, et igipõline rivaal 6,8 km pikkusel rajal alistada.  Ka tähelepanu pole väike.

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto