Sisukord
Maailm
Postimees
24.03.2018
Eesti IRL pakub Simsonile ositi tasuta ühistransporti (6) Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) Välismaa Prantsusmaa pantvangikriisi lahendas kangelaslik sandarm (2) Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses (19) Keemiarünnakus kannatada saanud politseinik pääses koju (1) Arvamus Kas jackpot tuleb liiga vara? Juhtkiri: Euroopa vaevaline ühtsus Venemaa kiuste (10) Uus täht on sündimas (5) Hirm ja õnnistus Vana sõbra vaim kummitab (1) EKI keelekool: võimuvertikaali vaierid Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Kadri Mälk: kuidas surra. EV 100 (3) Edasi 1990. aastal: EKP kongressi esimesel päeval üllatusi ei olnud (2) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Kristina Herodes: kuidas saaks hommikud õigeks keerata? (6) Kultuur Noor ja värske džäss Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Sport FIA võttis mõistuse pähe ja lõi punktikatsel korra majja Kuressaares tuleb suur finaal Tali ja Keele vahel Eesti paneb end vabatahtlikult proovile Kukepoks Thamesi jõel ehk lahing sõudepaatidel maine nimel Maratonitrio asub uut sinilindu püüdma, mis polegi nii kerge Marek Tiits: hirm initsiatiivi ees Tallinn Rikas Tallinn kui vaene maatamees (1) AK Pro domo sua (4) Puuingel, kes polegi puust Vikerkaar loeb. Tallinna Linnamuuseumi avastamata aarded Lapsepõlve lihtsust otsimas Maailmakorra alus on inimsust kaitsev riik (2) Aja auk. Mees, kes istus Elvis Presley isa surnuks Noor ja värske džäss Kas eesti filmi kuldaeg saab kohe läbi? Tunne Kelam: kas me sellist vabadust tahtsimegi? (20) Teeme korraliku rahvastikustrateegia – kodanikud tulevad riigikogule appi (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: liinile sõitis eurotramm Teadlaste hulk kasvab, aga vahendite hulk jääb samaks. Kuus küsimust teaduse valikutest (1) Arter Telehommikud: ärka ja sära (või maga edasi)! Arteri suur intervjuu robootikateadlase Maarja Kruusmaaga: mõtlemine, kas olen piisavalt tasemel, ei vii edasi. Tegutseda tuleb! (2) VIDEO: Kuidas saada endale superkõhulihased? Filmiarvustus «Kaalust alla»: naerusuine nädalalõpp Helena Maria Reisner: lastele ei tohi valetada! (3) Vallasemad said peksa mis hirmus Tuhk ja tolm: moodsas restoranis võib taldrikult leida mõlemat Galerii: 5 kõige rabavamat elektriautot Genfi autonäituselt! Galerii: Mis oli kõige, kõige... Genfi autonäitusel? Keda peab Genfis kindlasti vaatama? Galerii: Kas see on tõesti tulevik? Kõige põnevamad ideeautod Genfi autonäituselt VIDEO. Mis värv teeb sind võitmatuks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses

3 min lugemist
  • Eesti valitsus vaeb lisaks ka 49 inimesele sissesõidukeelu kehtestamist.
  • Ülemkogu lõppjäreldused Salisbury suhtes said oodatust jõulisemad.
  • Eestit mainiti kümnekonna tugevamaid vastusamme pooldava riigi seas.
  • Soome seevastu toodi koos Kreeka ja Ungariga välja kahtlejate reas.
Lisaks lubadusele, et Eesti kaalub solidaarsusest Vene diplomaatide väljasaatmist, sai Theresa May peaminister Jüri Rataselt meeneks pildi nende kahe sügisesest ühisvisiidist Tapale, kus teenib brittide juhitav NATO eelpaigutatud pataljon. FOTO: Xinhua / Sipa USA / Scanpix

Eesti valitsuses on Vene diplomaatide väljasaatmine tõsiselt arutlusel ja tuleva nädala alguses võib selles küsimuses kuulda konkreetseid vastuseid, lubas peaminister Jüri Ratas eile pärast ELi ülemkogu lõppu Postimehele.

Tellijale Tellijale

Küsimusele, kas Eesti vaeb veel mingeid vastusamme seoses sellega, et Venemaa korraldas Inglismaal Salisburys närvigaas Novitšokiga rünnaku endise topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu, vastas Ratas: «Välisminister on täna (eile, toim) öelnud, et tal on Magnitski nimekirja osas ettepanekuid valitsusele ja ma arvan, et see on õige suund.»

Välisminister Sven Mikser esitas eile valitsusele ettepaneku kehtestada sissesõidukeeld 49 inimesele, kes seisavad nn Magnitski nimekirjas. See 2009. aastal Venemaa vanglas tapetud korruptsioonivastase aktvisti Sergei Magnitski juhtumiga seotud nimekiri sisaldab teiselpool idapiiri räigeid inimõiguste rikkumisi toime pannute nimesid.

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto