Eesti otsustab Vene diplomaatide väljasaatmise nädala alguses

Lisaks lubadusele, et Eesti kaalub solidaarsusest Vene diplomaatide väljasaatmist, sai Theresa May peaminister Jüri Rataselt meeneks pildi nende kahe sügisesest ühisvisiidist Tapale, kus teenib brittide juhitav NATO eelpaigutatud pataljon. FOTO: Xinhua / Sipa USA / Scanpix

Eesti valitsuses on Vene diplomaatide väljasaatmine tõsiselt arutlusel ja tuleva nädala alguses võib selles küsimuses kuulda konkreetseid vastuseid, lubas peaminister Jüri Ratas eile pärast ELi ülemkogu lõppu Postimehele.

Tellijale Tellijale

Küsimusele, kas Eesti vaeb veel mingeid vastusamme seoses sellega, et Venemaa korraldas Inglismaal Salisburys närvigaas Novitšokiga rünnaku endise topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu, vastas Ratas: «Välisminister on täna (eile, toim) öelnud, et tal on Magnitski nimekirja osas ettepanekuid valitsusele ja ma arvan, et see on õige suund.»

Välisminister Sven Mikser esitas eile valitsusele ettepaneku kehtestada sissesõidukeeld 49 inimesele, kes seisavad nn Magnitski nimekirjas. See 2009. aastal Venemaa vanglas tapetud korruptsioonivastase aktvisti Sergei Magnitski juhtumiga seotud nimekiri sisaldab teiselpool idapiiri räigeid inimõiguste rikkumisi toime pannute nimesid.

23.03.2018 26.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto