«November» lihtsalt ongi parim film

"November" FOTO: Kaader filmist

Veebruaris võitis Mart Taniel Ameerika filmioperaatorite ühingu mõjuka auhinna. Teisiti öeldes sai «Novembri» eest mitteinglisekeelse maailma parima kaameramehe tiitli.

Tellijale Tellijale

Eestis pälvis see teenimatult vähe tähelepanu. Los Angeleses toimunud uhkel auhinnatseremoonial polnud kohal isegi ETV USA korrespondenti, kuigi tegu on ühe viimaste aastate kõige olulisema eesti kultuuri rahvusvahelise aurahaga. Aga olgu operaatoritöö kuitahes väljapaistev, ei sünni ükski film, ükski mõjus visuaalne maailm siiski operaatori soolojooksu tulemusena. Film on meeskonnatöö.

«Novembri» muinasjutuliselt maagilised pildid on ka Rainer Sarneti, Jaagup Roometi, Matis Mäesalu, Jaanus Vahtra – kogu loomingulise võttegrupi – pildid. Isegi Johannes Pääsukest ei maksaks siinkohal unustada. Maailm, mis nende vahendusel avaneb, ei ole ehk kuigi sügav, aga väga efektne. Ja välismaalaste silmadele ka piisavalt eriskummaline, suisa imetabaselt, nagu kirjutas Rolling Stone pärast seda, kui «November» oli USAs kinoekraanidele jõudnud.

24.03.2018 27.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto