Sisukord
Arter
Postimees
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ooper Eurovisioonil

2 min lugemist
  • Esimest korda esitati Eurovisioonil ooperit 1957. aastal.
  • Esikohta pole ooperliku lauluga Eurovisioonil kunagi saadud.
Rumeenlase Cezari Malmös kõlanud falsetirefrään tekitas publikus selle naiseliku kõla tõttu muigeid. FOTO: Reuters / Scanpix

Esimest korda sai Eurovisioonil ooperlikku laulmismaneeri nautida aastal 1957 Frankfurdis. Lauluvõistlus oli toona alles lapsekingades, esinejaid saatis orkester, valitses estraadimuusika ja nii mõneski laulus oli tunda läinud aastakümnete hingust.

Tänavusel Eurovisioonil loodame, et tänu Elina Nechayeva omapärasele ooperlikule laulule pääseb Eesti üle mitme aasta ka finaali. Ooperlikke esitusi on kitšimaigulisel lauluvõistlusel varemgi kuulda olnud, ent selles stiilis soorituste tulemus ikka sama ettearvamatu, kui kõigi teistegi laulude puhul.

Tellijale Tellijale

Kümne osaleva maa hulgast leidis esimest korda lauluvõistlusele tee ka Ühendkuningriigi esindaja – Patricia Bredin esitas alla kahe minuti kestva laulu «All» ja jäi seitsmendaks. Praegu on isegi veider mõelda, et see oli ühtlasi esimene Eurovisioonil kõlanud ingliskeelne laul. Samal võistlusel jäi ooperite maa Austria esindaja, Viini rahvusooperi koorilaulja Bob Martin viimasele kohale, ja sama juhtus aastal 1962 Austria laulja Eleonore Schwarziga, kes oma klassikalisel häälekoolitusel omandatud kõrgete nootidega sillerdustel kõlada lasi.

06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto