Sisukord
Arvamus
Tänane leht
31.03.2018
Eesti Paljud läksid, mõned tulid Uurija: nelja inimese tapmise ülestunnistamist ei saa ju kellelegi peale sundida (15) Välismaa Püha nädalaga valmistuti paastu lõpuks ja täna öösel algavateks lihavõteteks Kemerovo kaubakeskusel polnud kasutuslubagi (6) Julia Skripal paraneb jõudsalt (1) Arvamus Hans Alla: kohese kasu maksimeerimise masin (5) Juhtkiri: riigikogu ahned radžad (13) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) EKI keelekool: liiga palju liitumist (2) Postimees 1998. aastal: mees püüdis end restoranis tappa VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Kultuur Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Sündinud klassikuks Sport Valikutes vaba: kuidas Venemaa koondislasest poeg Narva Transi tüürimeest toetab Tänak: tahame seekord tugevat tulemust Mart Soidro: Anatoli Krikuni peale mõeldes Ei mingit tulevärki: suure tiitlimatši võitja selgus alles kohtunike otsusega (2) AK Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Neljatärniakadeemik Jüri Allik väldib igavust (2) Bändis mängiv sooloartist Artemi Troitski: 85 protsenti hirmu ja lootust (14) Aastapäevasalme järgmiseks korraks Peeter Langovitsi tagasivaade: Taastati Tallinna toomkiriku orel Iga eestlane ei või Eestit omaks pidada (20) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) Jakob Kübarsepp: teadus vajab muutusi juba doktorantuuri tasemel (1) SUUR LUGU: Humanistist Terminaator ja teaduse superstaar - milles seisnes Stephen Hawkingi fenomen? (1) VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Arter Nostalgilised raudteeruunad (2) 10 parimat Tallinn Fashion Weekil Arteri suur intervjuu! Raadiohääl ja filmimees Jaan Tootsen: mul on tunne, et keegi vaatab pihku itsitades kõrvalt, kuidas eestlased üksteist materdavad Neeme Raud: valede aeg ja eestlaste tõsine tõeusk (1) Eesti maffia laieneb kuulsas Räniorus Hüvasti, paast: maitse slaavipäraseid lihavõtteroogi Lihavõtte meeleolud: munad tuppa ja tibud värviliseks! Filmiarvustus «Peeter Pikk-kõrv»: jänesed on täiuslikud loomad! Staarpapagoi Tibu: «Päkapikud... kõike teavad!» Sõiduproov. Multitööriistaga metsa ehk Kui hea on Dacia Duster? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Artemi Troitski: 85 protsenti hirmu ja lootust

5 min lugemist
Artemi Troitski FOTO: Tairo Lutter

Kaitsetus- ja solvumistunne välismaal elavate venelaste hulgas on viinud Vladimir Putini toetuse mitmekordistumiseni nende seas, kirjutab kolumnist Artemi Troitski.

Tellijale Tellijale
  • Venemaa juhi või diktaatori või kuidas teda nimetadagi järjekordse ametiaja kasuks andis oma hääle peaaegu 85 protsenti neist venemaalastest, kes astusid valimisurni juurde välismaal. See tähendab tuntavalt suuremat osakaalu kui need 76 protsenti, mis Putin sai riigis tervikuna!
  • Vene hajala on maailma eri otstes erinev ja ebaühtlane ning ka hääletab erinevalt. Leidub eesrindlikke «putinlikke» piirkondi, mis andsid lõviosa tollest 85 protsendist. Seal elavad kümned tuhanded Venemaa kodanikud ning Putini poolt hääletab neis riikides umbkaudu ühesugune hulk valijaid, nii 95 protsendi kandis.
  • Olukord on enamikus neis riikides – täpsemalt käib jutt Kõrgõzstanist, Tadžikistanist, Moldovast, Lätist, Lõuna-Osseetiast ja Eestist – suhteliselt ühesugune. Hääletavad ennekõike vene pensionärid, kes tunnevad nostalgiat NSV Liidu järele ega pööra pilku Venemaa telekanalitelt, olles ära lõigatud asukohamaa elust ja kultuurist ja reeglina oskamata nende riigikeeltki. (Erand on siin Lõuna-Osseetia, kus pärast anneksiooni jagati Venemaa passid sisuliselt kõigile elanikele.) Eestis hääletas 28 000 inimest, neist 94 protsenti Putini poolt, mis moodustab üsna täpselt kolmandiku (33 protsenti) siin elavatest Venemaa kodanikest.
  • Nüüd kui Kremli võim on läänes tõepoolest sügavalt vastumeelseks muutunud ja see suhtumine on tahes-tahtmata üle kandunud nii Venemaale tervikuna kui ka isegi lihtsatele venelastele, on kaitsetussündroom ja solvumiskompleks märkimisväärselt teravnenud ja võimsa käe kaitset tahetakse nagu ei kunagi varem. Eelkõige just see on tinginud Putini populaarsuse mitmekordse kasvu venelaste seas mitte ei tea kus, vaid just Londonis, Pariisis ja New Yorgis.
30.03.2018 02.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto