T, 5.07.2022

Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni

Postimees
Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arnold Rüütel.
Arnold Rüütel. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Postimees sai eile õhtul Arnold Rüütli visiidi kohta USA välisministeeriumi programmi.

Nii Arnold Rüütel kui temaga kaasas olev abi Raul Mälk peatuvad hotellis Mayflower, mis asub Washingtoni kesklinnas. Samas peatuvad ka juba esmaspäeval saabunud välisminister Lennart Meri ja tema abid.

Täna hommikul kohtub Arnold Rüütel USA Kongressi ja ajakirjanduse esindajatega. Pärast lõunat on Riigidepartemangu hoones Tallinnast saabunud Eesti Vabariigi esindajate ja USA välisministeeriumi kõrgete ametikandjate koosolek riigisekretär James Bakeri osavõtul. Koosolekust võtab osa ka peakonsul Ernst Jaakson. Õhtul korraldab Ernst Jaakson diplomaatilise vastuvõtu hotellis Mayflower. Kohale on oodata mitmete riikide suursaadikuid, USA ministreid, kongressiliikmeid ja väliseestlasi.

Homme kell 9 korraldatakse rahvuslikus pressiklubis pressikonverents, kus Arnold Rüütel ja Lennart Meri esinevad 15-minutilise sõnavõtuga. Kell 10.30 kohtuvad hr. Rüütel ja hr. Meri Valges Majas USA presidendi George Bushiga. Pärast kohtumist on Arnold Rüütel ja Lennart Meri Washingtoni tähtsaima lehe Washington Posti toimetuses.

Laupäeval on ettenähtud tutvumine USA pealinna vaatamisväärsustega.

28.03.1991

Märksõnad
Tagasi üles