Sisukord
Teater
Tänane leht
28.03.2018
Eesti Otepää volikogu tülitseb Sangaste lossi pärast (4) Ravita jäänud laps suri aidsi (4) Majandus Oma elutöö müünud Kanajev paneb raha kinnisvaraärisse (1) Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim (1) Välismaa Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit (4) Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi (2) Lein ja viha tõid tuhanded venemaalased tänavale (2) Arvamus Erkki Bahovski: solidaarsuse otsinguil (3) Karmo Tüür: Venemaa valemajakas (18) Vootele Päi: mis inimesed me oleme? (13) Juhtkiri: inimlik tragöödia, milleni viis ahnus ja hoolimatus (1) Mihkel Mutt: missugust Eestit me siis tahtsime? (11) Ott Järvela: hea algus pole triumf Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni Kultuur Palju õnne! Need on teatriauhinnad 2018 (2) Mis on teatri funktsioon? (2) Žürii langetas üksmeelsed otsused Hiidrobotid jäävad eelkäijatele alla Sport Õuduste poolaeg rikkus Eesti koolitunni Ümbermaailmaregatt nõudis oma ajaloo kuuenda ohvri Kodu Üheööüüriga teenivad hästi need, kel jätkub aega ja sihikindlust Tartu Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst (2) Tapmise eest vangis olnud mees pani toime uue veretöö Selid tahavad Lõunakeskuse kõrvale uue ärilinnaku rajada (1) Mürasein varjab salakavalalt külatee otsa (2) Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus (2) Tele-eetris idanema pandud teadusteater tikub tasapisi meelelahutusärisse Kadri Siibak: tunded või mõistus? Mida teeb uus tehas kinnivara hinnale (19) Eili Arula: luban, et ei unusta enam kunagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis on teatri funktsioon?

8 min lugemist
Luule ja Eero Epner, avalik loeng Lavakunstikoolis. FOTO: LIIS TREIMANN/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse eestvedamisel toimus sarjas «Doktor tuleb» vestlusõhtu, kus arutleti teatri funktsiooni üle. Kohtusid Luule Epner ja Eero Epner, ema ja poeg. Teatriteadlase Luule Epneri juhtimisel on õpetust saanud suur osa praegustest teatrikriitikutest -ja uurijatest. Eero Epner on teatri NO99 dramaturg.

Tellijale Tellijale

Luule Epner ja Eero Epner räägivad teatri funktsioonist, publiku ootusest ja sellest, miks eestlased käivad nii palju teatris. «Teater, tahab või ei taha, on ühiskondlike suhete võrgustikus. Milline on teatri roll ühiskonnas võrreldes näiteks 1986. aastaga, kuidas see on muutunud?» küsis Eero Epner ja Luule Epner vastas.

27.03.2018 29.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto