Sisukord
Investeerimine
Tänane leht
28.03.2018
Eesti Otepää volikogu tülitseb Sangaste lossi pärast (4) Ravita jäänud laps suri aidsi (4) Majandus Oma elutöö müünud Kanajev paneb raha kinnisvaraärisse (1) Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim (1) Välismaa Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit (4) Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi (2) Lein ja viha tõid tuhanded venemaalased tänavale (2) Arvamus Erkki Bahovski: solidaarsuse otsinguil (3) Karmo Tüür: Venemaa valemajakas (18) Vootele Päi: mis inimesed me oleme? (13) Juhtkiri: inimlik tragöödia, milleni viis ahnus ja hoolimatus (1) Mihkel Mutt: missugust Eestit me siis tahtsime? (11) Ott Järvela: hea algus pole triumf Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni Kultuur Palju õnne! Need on teatriauhinnad 2018 (2) Mis on teatri funktsioon? (2) Žürii langetas üksmeelsed otsused Hiidrobotid jäävad eelkäijatele alla Sport Õuduste poolaeg rikkus Eesti koolitunni Ümbermaailmaregatt nõudis oma ajaloo kuuenda ohvri Kodu Üheööüüriga teenivad hästi need, kel jätkub aega ja sihikindlust Tartu Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst (2) Tapmise eest vangis olnud mees pani toime uue veretöö Selid tahavad Lõunakeskuse kõrvale uue ärilinnaku rajada (1) Mürasein varjab salakavalalt külatee otsa (2) Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus (2) Tele-eetris idanema pandud teadusteater tikub tasapisi meelelahutusärisse Kadri Siibak: tunded või mõistus? Mida teeb uus tehas kinnivara hinnale (19) Eili Arula: luban, et ei unusta enam kunagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim

2 min lugemist
  • Üle 70 dollari maksis Brent korraks jaanuaris ja siis varem 2014. aastal.
  • Fundamentaalselt ei peaks nafta hind nii kõrge olema.
  • Saudi Araabia soovib tootmise vähendamise kestvust pikendada.
Naftahinna kerkimine FOTO: graafika: Alari Paluots

Alexela Grupi juhatuse liige ja Eesti üks tuntumaid kütusespetsialiste Alan Vaht on mitmel korral öelnud, et kütuste hind meie tanklates on reeglina nädala alguses kõrgem, aga nädala lõpus madalam. Sel nädalal ei pruugi see seaduspärasus kehtida, sest nafta hind on alates märtsi keskpaigast hakanud kiiresti tõusma ja selle nädala esimestel päevadel trend jätkus. Reedel kerkis Brenti nafta barrelihind üle 70 dollari, kuhu see oli korraks tõusnud jaanuari keskel, ning enne seda 2014. aastal, mil nafta hind tegi läbi suure kukkumise.

Tellijale Tellijale

Alates märtsi algusest on must kuld kallinenud seitse protsenti. Esimene kvartal on lõppemas nafta jaoks positiivselt, mis tähendab kolmandat järjestikust kvartalikasvu. Sellist olukorda pole nähtud alates 2010. aastast. Samas analüütikute sõnul ei pruugi olukord kaua kesta.

27.03.2018 29.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto