Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
28.03.2018
Eesti Otepää volikogu tülitseb Sangaste lossi pärast (4) Ravita jäänud laps suri aidsi (4) Majandus Oma elutöö müünud Kanajev paneb raha kinnisvaraärisse (1) Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim (1) Välismaa Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit (4) Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi (2) Lein ja viha tõid tuhanded venemaalased tänavale (2) Arvamus Erkki Bahovski: solidaarsuse otsinguil (3) Karmo Tüür: Venemaa valemajakas (18) Vootele Päi: mis inimesed me oleme? (13) Juhtkiri: inimlik tragöödia, milleni viis ahnus ja hoolimatus (1) Mihkel Mutt: missugust Eestit me siis tahtsime? (11) Ott Järvela: hea algus pole triumf Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni Kultuur Palju õnne! Need on teatriauhinnad 2018 (2) Mis on teatri funktsioon? (2) Žürii langetas üksmeelsed otsused Hiidrobotid jäävad eelkäijatele alla Sport Õuduste poolaeg rikkus Eesti koolitunni Ümbermaailmaregatt nõudis oma ajaloo kuuenda ohvri Kodu Üheööüüriga teenivad hästi need, kel jätkub aega ja sihikindlust Tartu Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst (2) Tapmise eest vangis olnud mees pani toime uue veretöö Selid tahavad Lõunakeskuse kõrvale uue ärilinnaku rajada (1) Mürasein varjab salakavalalt külatee otsa (2) Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus (2) Tele-eetris idanema pandud teadusteater tikub tasapisi meelelahutusärisse Kadri Siibak: tunded või mõistus? Mida teeb uus tehas kinnivara hinnale (19) Eili Arula: luban, et ei unusta enam kunagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit

6 min lugemist
  • Putini sise- ja majanduspoliitika on läbikukkunud, kuid teda valitakse siiski.
  • Putin on nagu jumal, aga see võib kergesti farsiks või paranoiaks muutuda.
  • Praegu on küsimus selles, kumb vajub enne kokku, kas lääs või Venemaa.
  • Tuleviku osas teadmatuses Putini ajastu langus on vältimatu.
Vene president Vladimir Putin Punasel väljakul kõnet pidamas. Dugini hinnangul ei tea Putin ka ise, mida ta kuue aasta pärast teeb, kuid Putini ajastu langus on vältimatu. FOTO: ALEKSANDR ZEMLJANITŠENKO/AP/SCANPIX

Vladimir Putini piiramatute volitustega valitsemine muutub ühe paradoksaalsemaks, sest Venemaa suuruse taastajana rahuldab ta kõiki, kuid võimude konkreetne tegevus igapäevaelu korraldamisel ei rahulda enam mitte kedagi, ütles üheks Kremli ja Venemaa kindralstaabi lemmikfilosoofiks peetav eurasist Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele.

Tellijale Tellijale

Milleks sai Putin mandaadi 76-protsendilise toetusega?

Kõigeks! Rahvas ütles, et üldiselt teda kõik rahuldab. Kuna Putin enne valimisi midagi arusaadavat [oma programmist] ei rääkinud, siis otsustati tema tegude ja üldise psühholoogia järgi riigis. See rahuldab kõiki, eriti Putini tegevus siis, kui riiki ähvardavad välised ohud. Rahvas andis talle praktiliselt carte blanche´i teha ükskõik, mida ta tahab. Ei mingeid poliitilisi piiranguid.

Rahvas põlgab ja vihkab võimu hingepõhjani ning arvab, et see koosneb eranditult - lihtsalt eranditult - värdjatest. See on vene teadvuse paradoks! Tsaar on hea, aga bojaarid on halvad. Või konkreetselt: Putin on hea, aga kõik mis tema nimel tehakse, ei kõlba kuhugi. See on väga venelik.

27.03.2018 29.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto