Sisukord
Ilu & mood
Tänane leht
31.03.2018
Eesti Paljud läksid, mõned tulid Uurija: nelja inimese tapmise ülestunnistamist ei saa ju kellelegi peale sundida (15) Välismaa Püha nädalaga valmistuti paastu lõpuks ja täna öösel algavateks lihavõteteks Kemerovo kaubakeskusel polnud kasutuslubagi (6) Julia Skripal paraneb jõudsalt (1) Arvamus Hans Alla: kohese kasu maksimeerimise masin (5) Juhtkiri: riigikogu ahned radžad (13) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) EKI keelekool: liiga palju liitumist (2) Postimees 1998. aastal: mees püüdis end restoranis tappa VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Kultuur Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Sündinud klassikuks Sport Valikutes vaba: kuidas Venemaa koondislasest poeg Narva Transi tüürimeest toetab Tänak: tahame seekord tugevat tulemust Mart Soidro: Anatoli Krikuni peale mõeldes Ei mingit tulevärki: suure tiitlimatši võitja selgus alles kohtunike otsusega (2) AK Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Neljatärniakadeemik Jüri Allik väldib igavust (2) Bändis mängiv sooloartist Artemi Troitski: 85 protsenti hirmu ja lootust (14) Aastapäevasalme järgmiseks korraks Peeter Langovitsi tagasivaade: Taastati Tallinna toomkiriku orel Iga eestlane ei või Eestit omaks pidada (20) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) Jakob Kübarsepp: teadus vajab muutusi juba doktorantuuri tasemel (1) SUUR LUGU: Humanistist Terminaator ja teaduse superstaar - milles seisnes Stephen Hawkingi fenomen? (1) VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Arter Nostalgilised raudteeruunad (2) 10 parimat Tallinn Fashion Weekil Arteri suur intervjuu! Raadiohääl ja filmimees Jaan Tootsen: mul on tunne, et keegi vaatab pihku itsitades kõrvalt, kuidas eestlased üksteist materdavad Neeme Raud: valede aeg ja eestlaste tõsine tõeusk (1) Eesti maffia laieneb kuulsas Räniorus Hüvasti, paast: maitse slaavipäraseid lihavõtteroogi Lihavõtte meeleolud: munad tuppa ja tibud värviliseks! Filmiarvustus «Peeter Pikk-kõrv»: jänesed on täiuslikud loomad! Staarpapagoi Tibu: «Päkapikud... kõike teavad!» Sõiduproov. Multitööriistaga metsa ehk Kui hea on Dacia Duster? Meelelahutus Koomiks Sudoku

10 parimat Tallinn Fashion Weekil

3 min lugemist
Monton, TFW 2018 kevad FOTO: Elend Štaub

Tallinn Fashion Week meelitas Kultuurikatlasse saalitäite jagu kirglikke moesõpru. Oli ka põhjust  – mitte kusagil mujal ei näe sellist vinget assortiid parimast kohalikust moeloomingust!  Kantava kunstiga kostitati esmajoones naisi, kuid ka mehed ja lapsed said oma noosi. Viimastele oli sel kevadel lausa oma moepäev pühendatud. Arter noppis välja säravaimad etteasted moelavalt. Siin on Eesti moekunsti kevadine esikümme!

Tellijale Tellijale
1. Aldo Järvsoo, TFW 2018 kevad FOTO: Konstantin Sednev, Elend Štaub

1. Aldo Järvsoo

Oskust luua erakordne elamus vaid väheseid vahendeid kasutades võib nimetada geniaalsuseks. Tihti ei jätku loovhingel eneseusku, kiputakse liialt lihvima ja üle glasuurima ja idee vaagub disainikoorma all hinge. Aldo seda ei tee! Ta püsib filigraanselt maitse noateral. Minimalistlike futupruutide veetlust võimendasid veelgi Tanel Veenre peakatted. Flaami renessanss, katoliku sakraalkübarad ja digikunst kõige lummavamates ja fantaasiarikkamates eksperimentides. Aldo sõnul tuleneb värvivalik Eesti lipuvalgest ning on austusavaldus vabariigi sünnipäevale.

2. Triinu Pungits, TFW 2018 kevad FOTO: Konstantin Sednev, Elend Štaub

2. Triinu Pungits

Piire ületav originaalsus! Pungitsat teatakse laias maailmas igati õigustatult – temas on originaalsuse sädet ja paras annus pöörasust. Kudum võib olla lihtne kui suur soonik-sokk, Pungitsa käes saab temast mänguline meistriteos. Fantaasiaküllased varrukamängud, materjalikollaažid ja paras doos elutervet moehuumorit naelutas moepubliku vaatemängu jälgima sellises jäägitus keskendumises, et saalis valitses hauavaikus.

3. Monton, TFW 2018 kevad FOTO: Konstantin Sednev, Elend Štaub

3. Monton

Montoni lustakad moespektaaklid on nagu kommipood moemaiale. Eduka moemärgi etenduselt eeldaks ehk midagi pragmaatilist, kuid juba mullune defilee tõestas, et Montonis fantaasiat vaka all ei hoita. Energiline, värske, hoogne ja originaalne etendus pildus üksteise järel lavale showpeace’e, mida moekirega natuurid ummisjalu kandma tormaks! Kahju kohe, et paljud on ainueksemplarid. Idee kaitsta kunsti kaudu väljasuremise ohus loomaliike väärib ekstra paid. Ja leemurid on armsad.

4. Beatrice, TFW 2018 kevad FOTO: Konstantin Sednev, Elend Štaub

4. Beatrice Fenice

Eesti moekunsti esiekstsentrik Beatrice ei painuta end kunagi stiilipiiridesse ega ahista maitse-, harmoonia- või proportsioonireeglitega. Ülevoolav nii gammas, mustrimängus kui ka stilistikas, oli seekordne etteaste ka sarmikalt terviklik. Rännak mööda siiditees, läbi ajaloo ja tänapäeva, päikeselise helguse ja nukruse, võrgutavate ja mõtlike hetkede. Eriline jumestus, soengud ja stilistika astusid orgaanilises tervikus kõik ühte jalga, viimane kui efekt oli põhjendatud ja osa loost.

5. Ketlin Bachmann FOTO: Konstantin Sednev, Elend Štaub
30.03.2018 02.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto