Sisukord
Intervjuu
Postimees
28.03.2018
Eesti Otepää volikogu tülitseb Sangaste lossi pärast (4) Ravita jäänud laps suri aidsi (4) Majandus Oma elutöö müünud Kanajev paneb raha kinnisvaraärisse (1) Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim (1) Välismaa Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit (4) Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi (2) Lein ja viha tõid tuhanded venemaalased tänavale (2) Arvamus Erkki Bahovski: solidaarsuse otsinguil (3) Karmo Tüür: Venemaa valemajakas (18) Vootele Päi: mis inimesed me oleme? (13) Juhtkiri: inimlik tragöödia, milleni viis ahnus ja hoolimatus (1) Mihkel Mutt: missugust Eestit me siis tahtsime? (11) Ott Järvela: hea algus pole triumf Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni Kultuur Palju õnne! Need on teatriauhinnad 2018 (2) Mis on teatri funktsioon? (2) Žürii langetas üksmeelsed otsused Hiidrobotid jäävad eelkäijatele alla Sport Õuduste poolaeg rikkus Eesti koolitunni Ümbermaailmaregatt nõudis oma ajaloo kuuenda ohvri Kodu Üheööüüriga teenivad hästi need, kel jätkub aega ja sihikindlust Tartu Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst (2) Tapmise eest vangis olnud mees pani toime uue veretöö Selid tahavad Lõunakeskuse kõrvale uue ärilinnaku rajada (1) Mürasein varjab salakavalalt külatee otsa (2) Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus (2) Tele-eetris idanema pandud teadusteater tikub tasapisi meelelahutusärisse Kadri Siibak: tunded või mõistus? Mida teeb uus tehas kinnivara hinnale (19) Eili Arula: luban, et ei unusta enam kunagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst

9 min lugemist
  • Hambaravihüvitist jagatakse täiesti valedel alustel, ütleb Marek Vink.
  • Aukude lappimisega inimese tervist ei paranda, selgitab ta. Oluline on ennetus.
  • Leidub ka arste, kelle meelest täiskasvanute hambaravihüvitis toimib hästi.
Marek Vink ütleb, et Eesti hambaravi on maailmatasemel, kuna sellele aitas kaasa poliitiline otsus, millega nõukogudeaegne stomatoloogiasüsteem pandi kinni. «Hambaarstid pidid tööle hakkama vabal turul ja omavahel konkureerides,» räägib ta. «Ei saa tulla aga kehtestama riiklikke hindasid vabal turul, kus konkureerivad hambaraviasutused on oma investeeringud juba teinud.» FOTO: Margus Ansu

Eesti hambaarstide liidu president Marek Vink on seni öelnud, et haigekassa piirhindadega ei ole võimalik täiskasvanutele kvaliteetset hambaraviteenust jätkusuutlikult osutada. Siiski on Tartumaa 89 hambaraviasutusest haigekassaga täiskasvanutele hambaravi osutamise lepingu sõlminud 37, neist 10 nõustusid haigekassa tingimustega tänavu. Jõgevamaa 21 hambaraviasutusest on lepingu sõlminud 14, neist üks liitus tänavu. Millest need arvud räägivad?

Tellijale Tellijale

Kas sellest, et haigekassa esmavajalike hambaraviteenuste piirhinnad on aina enamatele hambaarstidele üsnagi vastuvõetavad? Või seda, et pooled hambaarstidest ei hakka neid kunagi aktsepteerima?

Eesti haigekassa kommunikatsiooni­­spetsialist Vivika Tamra märgib, et haigekassa eesmärk ei ole sõlmida lepinguid absoluutselt kõigi hambaarstidega. Ka ei ole eesmärk see, et kõik inimesed kasutaksid hambaravi­­hüvitist igal aastal ja täies ulatuses. 

27.03.2018 29.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto