Sisukord
Kultuur
Postimees
03.04.2020
Saarlastel tärkab lootus masstestimiseks Eesti Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (15) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus üritab kriisi leevendada raha abil (2) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida Naftasõda nõudis esimese ohvri Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (6) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving Juhtkiri: sild üle seisaku (1) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? Romaan, mis aimas pandeemiat ette (1) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (1) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (2) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (1) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fotonäitus esitleb nutikat taaskasutust Hiinalinnas

1 min lugemist
kerly ilves FOTO: Sille Annuk

Laupäeval avatakse Jaani kirikus omanäoline fotonäitus, mis peegeldab materjalide oskuslikku taaskasutust Jaamamõisa linnajaos nn Hiinalinnas. Näitus kannab pealkirja «Taaskasutus. Hiinalinn». Väljapaneku autor on pika kogemusega vabakutseline fotograaf Kerly Ilves, kes alustas selle linnaaia piirkonna pildistamist 2014. aasta suvel.

Näitusel on 22 lõuenditrükis mustvalget fotot, mis Ilves tegi analoogkaameraga. Ta ilmutas filmid ja skaneeris need fotofailideks, millest trükiti kunstfotod. Ilves on Hiinalinnana tuntud kohast pilte teinud varemgi. Nii on tema käe all valminud näitus «Seintel on silmad», milles fotograaf kehastus justkui salavaatlejaks.

Nüüdse näituse uurimisobjekt on taaskasutus Hiinalinnas. Aastate jooksul on seal aiamaid pidavad inimesed oskuslikult ära kasutanud kõike, mis näppu juhtunud, olgu kardinapuud, okastraat, vedruvoodid, autokapotid või söestunud puitplangud. Neist on valminud uksed ja väravad, piirdeaiad, aiamajakesed ja kasvuhooneid. Näitusepiltide raamid on saadud heategevuslikus korras inimestelt ja ettevõtetelt, kes toetasid taaskasutusteemalise näituse ideed.

Ilvest on kannustanud Hiinalinna olustikku jäädvustama soov näidata kodulinna omapära. Ka on ta tahtnud näidata, kuidas kasutuks muutunud asju saab nutikalt tegutsedes panna uuesti inimest teenima.

Autor loodab, et üha rohkem inimesi avastab Hiinalinna meeldiva poole ning pidev seadusvastane prahi mahapanek seal lõpeb. «Hiinalinna ei peaks käsitlema kui üht koledat ja hirmutavat paika, vaid pigem näidet sellest, kuidas ka suures linnas on inimestel võimalik saavutada vahetu kontakt loodusega. Mulle meeldiks väga, kui uued aednikud looks Hiinalinna platse juurde ning plaan sealt suur tee läbi viia jääks teostamata,» lisas Ilves.

Näitus jääb avatuks 28. aprillini. 

Seotud lood
02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto